Hirotaka Hamasaki to japoński nauczyciel z miasta Nara, którego twórczość można oglądać zarówno na Twitterze, jak i na Instagramie. Dlaczego o nim piszę? Ano dlatego, że w tym człowieku drzemie niezwykły talent do rysowania - rysowania kredą, dodajmy. Każdego roku ten nauczyciel żegna się ze swoimi uczniami przygotowując kredowy rysunek bazujący na znanych animacjach.

W marcu tego roku (marzec to koniec roku szkolnego w Japonii) pożegnał się ze swoimi uczniami przygotowując taki oto rysunek nawiązujący do anime "Podniebna poczta Kiki".

Podniebna poczta Kiki - rysunek wykonany kredą


Natomiast podczas zeszłorocznego festiwalu kulturowego Hamasaki pomógł swoim uczniom przygotowując rysunek motywu wizualnego anime "Kimi no Na wa.", które to zawitało do japońskich kin pod koniec sierpnia 2016.

Kimi no Na wa. - kredowy rysunek Hamasaki


No i jeszcze spójrzcie na rysunek Ariel z jej przyjacielem Florkiem, który to został przygotowany na koniec roku szkolnego w marcu ubiegłego roku.

Ariel i Florek narysowani kredą na tablicy


Oczywiście po więcej ciekawych rysunków tego japońskiego nauczyciela odsyłam was na jego profile w mediach społecznościowych. Znajdziecie tam wiele innych ciekawych prac, w tym rysunek odwołujący się do filmu anime "Mój sąsiad Totoro".
Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

2 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Fajny nauczyciel. Sprawdzilam i wczesniej przenosil na tablice wieksze dziela tylko biala kreda.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadza się Kama. Też troszkę poszperałem o tym nauczycielu plastyki :)

      Usuń