Netflix ostatnio pozytywnie mnie zaskakuje. Wydanie filmu anime Gantz:O, informacja o planach wydania anime Godzilla (koniec roku 2017), Devilman: crybaby (Wiosna 2018) oraz BLAME! (Lato 2017), a teraz jeszcze zwiastun filmu aktorskiego Death Note. Miło patrzeć na to jak tak duża platforma przyczynia się do promocji rynku mangi i anime na całym świecie.

Wróćmy jednak do wspomnianej wyżej zapowiedzi filmowej Death Note. Zwiastun pojawił się w sieci dziś, obiecując nam premierę filmu ustawioną na 25 sierpnia 2017.W filmie wystąpią: Nat Wolff jako Light, Margaret Qualley jako Misa, Keith Stanfield jako L, a także Willem Dafoe jako głos Ryuka. Reżyserią zajmuje się Adam Wingard (Gość, Następny jesteś Ty), który podczas jednego z wywiadów cieszył się bardzo z tego, że może przenieść na duże ekrany anime dla dorosłych, które ma w sobie dużo przemocy.

Death Note (Notatnik śmierci) to film bazujący na słynnej mandze napisanej przez Tsugumiego Ōbę, zilustrowanej przez Takeshiego Obatę. Historia toczy się wokół genialnego licealisty imieniem Light Yagami, który wpada w posiadanie notatnika o potężnej mocy, mocy pozwalającej uśmiercać osoby w nim zapisane. Właściciel notatnika musi tylko znać swoją ofiarę z imienia, nazwiska oraz twarzy.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.