Wygląda na to, że marzenia fanów filmów Studia Ghibli o tematycznym parku rozrywki w końcu się ziszczą. Jak donosi portal Hollywood Reporter, około 2020 roku ma powstać park rozrywki oparty na klasycznych filmach anime stworzonych przez Ghibli.

Dom Satsuki i Mei z filmu Mój sąsiad Totoro

Park Studia Ghibli ma powstać w pobliżu miasta Nagakute, na wschód od miasta Nagoja. Obszar ten znany jest ze swojej zieleni, co sprawia, że jest to idealne miejsce na pierwsze atrakcje parku związane z filmem Mój sąsiad Totoro. Warto wspomnieć, że w tym miejscu stoi już dom Satsuki oraz Mei z filmu Mój sąsiad Totoro (1988), wybudowany przy okazji Expo z 2005 roku. Wspomniane miejsce możecie zobaczyć na mapce poniżej.Do zagospodarowania jest obszar około 200 hektarów zielonego parku. Hideaki Omura, gubernator prowincji Aichi, powiedział, że wciąż poszukiwani są prywatni inwestorzy, ponieważ idea parku się rozszerza, a w przyszłości mają być dodawane atrakcje związane z innymi filmami Studia Ghibli. Oczywiście wszystko ma być budowane w zgodzie z naturą, na istniejących polanach, z jak najmniejszą szkodą dla środowiska.

Około 2020 roku w japońskich kinach może się też pojawić najnowszy film reżysera Hayao Miyazakiego, jednego z założycieli Studia Ghibli, który w maju rozpoczął poszukiwania pracowników do swojego najnowszego filmu anime.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.