1. Można było tego oczekiwać - 21. film Detective Conan, o podtytule The Crimson Love Letter, stał się najbardziej dochodowym w całej serii. Film zarobił już 6,35 miliard jenów (212 milionów złotych), czym przebił swojego poprzednika o 20 milionów jenów.

Film Detective Conan, o podtytule The Crimson Love Letter


2. Pojawił się pierwszy zwiastun oryginalnego filmu anime Just Because! od studia Pine Jam. Film przedstawia historię uczniów liceum, podczas ostatniego, trzeciego roku szkoły średniej. Przyszli absolwenci myślą, że ich ostatnie dni w szkole miną spokojnie, lecz sytuacja zmienia się wraz z przybyciem ucznia z wymiany, dawnego kolegi z gimnazjum.3. Pokazano pierwszy zwiastun komediowego anime Keppeki Danshi! Aoyama-kun, którego akcja obraca się wokół nastolatka będącego genialnym piłkarzem, mającym obsesję na punkcie czystości. Serial ma zadebiutować w sezonie letnim.4. Web Newtype opublikowało wyniki nowego badania wydawnictwa Kadokawa na temat najczęściej cytowanych wiosennych anime na Twitterze. Tytułami, które zdobyły najwięcej uwagi użytkowników Twittera były Attack on Titan Sezon 2, Eromanga Sensei oraz Boku no Hero Academia Sezon 2.

Tytan zwierzęcy


5. Anime Centaur no Nayami doczekało się pierwszego zwiastuna, a także określono dzień premiery na 9 lipca 2017 roku. Historia tego anime dzieje się w świecie, w którym każdy zdaje się być istotą o nadprzyrodzonym wyglądzie.6. Na dwa tygodnie przed premierą filmu Mahouka Koukou no Rettousei: Hoshi wo Yobu Shoujo opublikowano aż 2-minutowy zwiastun, w którym usłyszeć można piosenkę przewodnią. W filmie Tatsuya spotyka kobietę o imieniu Kokoa, która opuściła bazę marynarki wojennej i zdradza chłopakowi swoje jedno życzenie.7. Wysoko oceniany film anime Kono Sekai no Katasumi ni, którego akcja ma miejsce u schyłku II wojny światowej, ma pojawić się na DVD i Blu-ray dnia 15 września tego roku.

Screen z filmu Kono Sekai no Katasumi ni


8. Na ten rok zaplanowano premierę serialu anime Black Clover, który zostanie stworzony przez Studio Pierrot. Asta i Yuno są sierotami wychowywanymi razem od urodzenia w kościele na obrzeżach Królestwa Clover. W świecie, w którym każdy ma magiczną moc, Asta urodził się bez żadnej. W przeciwieństwie do niego, Yuno urodził się z ogromną mocą magiczną. Historia opowiada o dwóch przyrodnich braciach, którzy rywalizują o tytuł Króla Czarodziejów, by stać się najsilniejszym Magicznym Rycerzem Królestwa Clover. Jak Asta może stać się magicznym rycerzem bez magii? Wszystko zmienia się kiedy chłopak zyskuje nieznaną "Anty-magię", która może zniszczyć całą magię. Poniżej zwiastun wcześniejszego odcinka OVA.9. Potwierdzono informację o jesiennej premierze serialu anime Kekkai Sensen & Beyond. Drugi sezon Kekkai Sensen zadebiutuje w październiku tego roku.10. A skoro jesteśmy przy kontynuacjach, to drugi sezon NEW GAME! ma ustaloną datę premiery na 11 lipca. Pierwszy sezon New Game! emitowany był ubiegłego lata.11. Japońska strona kanału Animax poinformowała o planach wydania odnowionej wersji anime Naruto. Po niemal 15 latach od premiery, 220 odcinków Naruto doczeka się wersji HD - 1080p.Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.