1. Japoński rząd zamierza odświeżyć przepisy i ułatwić zagranicznym studentom wejście do branży anime. W obecnym systemie zagraniczni studenci mogą od razu po zakończeniu studiów uzyskać status rezydenta, o ile zaczynają natychmiast pracować na wysokich stanowiskach. Oczywiście animatorzy nie rozpoczynają zaraz po studiach pracy reżysera czy producenta, dlatego zagranicznym studentom studiującym animację bardzo trudno jest uzyskać status rezydenta. Nowe przepisy mają wprowadzić okres przejściowy po zakończeniu studiów, wynoszący około 1-2 lat, w trakcie którego absolwenci będą mieli czas na budowę kariery w Japonii.

Shirobako - anime o robieniu anime


2. We wrześniu w Tokio odbywał się festiwal Nikufes 2017. Podczas panelu Fullmetal Alchemist można było posłuchać co o aktualnej adaptacji filmowej ma do powiedzenia reżyser anime z 2003 roku, Seiji Mizushima, oraz producenci Hiroshi Kanemaru i Tomoki Misawawasa. Mizushima krytycznie odniósł się do filmu Fullmetal Alchemist, wytykając błąd z zatrudnieniem wyłącznie japońskich aktorów, oraz to, że aktorom ciężko jest oddać ducha oryginalnej mangi. Wszyscy Panowie zgodzili się, że animacja 2D pozwala na większą wolność i ekspresję niż filmy aktorskie.3. W 2018 roku swoje dziesiąte urodziny będzie obchodzić anime Ga-Rei: Zero. Z tej okazji na Twitterze zostało założone oficjalne konto Ga-Rei: Zero, co spowodowało wśród fanów masę spekulacji na temat ewentualnych dalszych prac wokół projektu. Może jakiś film kompilacyjny?4. Anime Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen ma już datę premiery wyznaczoną na 7 stycznia 2018 roku. Prócz nowego plakatu wydano także pierwszy zwiastun.5. Wraz z nowym wydaniem Weekly Shōnen Sunday, na stronie magazynu pojawiła się informacja na temat zakończenia mangi Magi w czterech kolejnych rozdziałach. Manga wydawana jest od 2009 roku, a jej zakończenie zostało zaplanowane na tegoroczny październik.

Manga Magi - tom 1


6. Goo Ranking przeprowadził ankietę w ramach której fani mogli głosować na najlepsze ich zdaniem Guro Anime (Anime o wyolbrzymionej przemocy). Pierwsze trzy pozycje przypadły Shingeki no Kyojin, Tokyo Ghoul oraz Higurashi no Naku Koro ni.

GIF z anime Higurashi no Naku Koro ni


7. Anime Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These - Kaikou, którego premierę zaplanowano na kwiecień 2018 roku, otrzymało pierwszy zwiastun. Anime powstaje w studiu Production I.G, zaś za jego reżyserię odpowiadać będzie Shunsuke Tada (Kuroko's Basketball).8. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dnia 22 września w serwisie Netflix pojawił się pierwszy sezon animacji Neo Yokio, powstałej przy współpracy z japońskimi studiami Production I.G oraz Studio DEEN. Stronę tytułu znajdziecie w tym miejscu.9. Dnia 7 października wystartuje anime Dies Irae, któremu w 2015 roku (w ramach kampanii crowdfundingowej) udało się uzbierać 96 milionów jenów (3 miliony złotych) na realizację odcinka pilotażowego. W tym tygodniu producenci anime ogłosili, że serial został rozpisany na 18 odcinków - pierwsze 12 odcinków jesienią, a po nich kolejne 6 odcinków.10. A skoro mowa o nadchodzącej jesieni, to warto zaznaczyć, że szykuje się około 50 premier anime. Ich zwiastuny możecie obejrzeć na poniższym zestawieniu.Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

2 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

 1. Weź, widziałam Shirobako na obrazku do linku i myślałam, że jakaś kontynuacja czy coś :< Nadzieja wciąż się we mnie tli...

  Cóż, trzeba będzie nadrobić Magi... Na szczęście jestem chyba tylko z 25 chapów do tyłu xD Ale smutno trochę, bo kolejny duży shonen się kończy :<

  50 anime...? Kiedy to oglądać... Choć jak się odsieje niedotyczące mnie kontynuacje, żeby słabe już z opisu itp... To i tak będzie dużo xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nic straconego :) Coś tam pamiętam, że były plotki na temat drugiego sezonu Shirobako. To było po tym jak na oficjalnej stronie wstawili znak Under Construction. Wzniecili nadzieję, że zaraz pojawi się tam ogłoszenie rozpoczęcia prac nad 2 sezonem, ale nic się nie pojawiło. Znak już wisi od miesięcy.

   Usuń