Miniona sobota była dla mnie niesamowicie pracowita, przynajmniej od strony blogowania. Praktycznie od rana do nocy nadrabiałem ostatnie zaległości, najmocniej w ramach najbardziej zakurzonego działu z rankingami anime, który w tym tygodniu otrzyma trzy rankingi. Chciałem się pobawić trochę formułą w jakiej tworzone są rankingi, dlatego zestawienia dziesięciu najlepszych anime zimy i wiosny 2017 wyjdą w trochę innych formatach niż zazwyczaj, natomiast ranking niedawno zakończonego sezonu letniego już w tradycyjnym formacie ze zwiastunami.

Na sam początek chciałbym wam pokazać ranking najlepszych seriali anime zimy 2017 roku, czyli tytułów, które miały swoją premierę w pierwszym kwartale tego roku. Tutaj postanowiłem stworzyć coś zbliżonego do ebooka, dlatego mój wybór padł na format PDF. Następnie poszukałem platformy, która umożliwiłaby mi opublikowanie takiej publikacji, i tutaj po kilku testach wybór padł na serwis Issuu. Poniżej możecie sami zobaczyć jak to wszystko wygląda w praktyce. Ranking w formacie PDF możecie przeglądać online, oraz pobrać do pamięci komputera lub urządzenia mobilnego.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

3 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

 1. Bro
  Bro
  Bro, czy ty wiesz ze Kemomo Friends to najlepiej sprzedajace sie anime od kilkunastu lat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, na Twitterze było nawet najczęściej wspominanym anime ubiegłej zimy :)
   Singiel też w Japonii fajnie się sprzedawał. Nie ma co umniejszać jego sukcesów, bo tych ma wiele i na pewno zapisze się w pamięci widzów w tym roku.

   Z drugiej strony, gdy już dochodziło do samego oceniania anime jako całości, to nieznacznie przegrywało z wieloma innymi seriami. Dlatego taka jego pozycja w rankingu. Do tych kilku pozycji wyżej na pewno brakowało mu trochę lepszej warstwy wizualnej, na co wielu recenzentów narzekało.

   Nadrabia za to postaciami i tą niezwykłą otoczką, która prócz dzieci trzyma przy nim też dorosłych. To anime z chęcią zobaczyłbym w naszej TV, przetłumaczone dla najmłodszych. Skoro ostatnio TVP2 zaczęło puszczać japoński serial CRISIS - Kōan kidō sōsatai tokusōhan (Grupa Specjalna KRYZYS) to może kiedyś sięgnie po serie animowane :) Miło pomarzyć.

   Usuń
  2. Tak wiem
   No ale to zrobila garstka ludzi w małym Japońskim mieszkanku z kasa "ze moze na worek ryzu styknie" (dlatego grafika wyglada czesto gorzej niz animacje flash an newgrounds w okolicach 2007 roku)

   Usuń