Geno Studio, młodziutkie studio anime, które dotychczas miało na swoim koncie tylko film Gyakusatsu Kikan, zabiera się za tworzenie seriali anime. Dziś na stronie studia pojawiła się informacja o tym, że studio zajmie się produkcją trzech nowych anime: Kokkoku, Golden Kamuy oraz jeszcze niezatytułowanego dzieła w reżyserii Takahiro Omori'ego. Jednocześnie najwięcej opublikowanych informacji dotyczy anime Kokkoku, któremu poświęcam dzisiejszy wpis.

Geno Studio poinformowało, że premiera anime Kokkoku będzie mieć miejsce w styczniu 2018 roku. Nowe odcinki będą się pojawiać w poniedziałki w Tokyo MX, zaś anime będzie też można oglądać na całym świecie za pośrednictwem usługi Amazon Prime.

Plakat anime Kokkoku z Juri Yukawą na pierwszym planie
Plakat anime Kokkoku od Geno Studio

Jak przedstawia się fabuła Kokkoku?

Główną bohaterką Kokkoku jest Juri Yukawa, młoda kobieta żyjąca z bratem i ojcem (obaj są NEET'ami), emerytowanym dziadkiem, siostrą (samotną matką) oraz siostrzeńcem. Pewnego dnia jej siostrzeniec i brat zostają porwani dla okupu przez tajemniczą grupę religijną zwaną Towarzystwem Prawdziwej Miłości. Mając tylko 30 minut na spełnienie żądań porywaczy, Juri zostaje postawiona pod ścianą. Na szczęście jej dziadek jest w posiadaniu niezwykłego kamienia, który pozwala ludziom wejść do świata zatrzymanego czasu, świata zwanego Stasis. Kiedy Juri, wraz z dziadkiem i ojcem, dostaje się do bazy porywaczy, przekonują się na własnej skórze, że istnieją inni mogący poruszać się w tym świecie.

Poniżej możecie zobaczyć jak ten opis ma się do zwiastuna opublikowanego w dniu dzisiejszym.Bohaterowie Kokkoku

Juri Yukawa (Seijuu: Chika Anzai)
Główna bohaterka serialu i najmłodsza córka rodziny Yukawa. Od najmłodszych lat nie należała do najgrzeczniejszych dziewczynek, jednak zawsze wyróżniało ją to, że działa bez wahania. Nie myśli wiele i zawsze jest gotowa do działania.
Juri Yukawa


Jii-san, Dziadek (Seijuu: Kazuhiro Yamaji)
Dziadek Juri, ojciec Takafiego. To osoba uparta i niezbyt zorganizowana jeżeli chodzi o codzienne życie. Jest w stanie zrobić wszystko, aby jego rodzina znów mogła żyć tak jak dawniej.
Dziadek Jii-san


Shoko Majima (Seijuu: Asami Seto)
Asystentka Yukawy. Jest w tym samym wieku co Juri, jednak jest osobą rozważną, chłodną i dojrzałą. Ma własne przekonania, czasami jest trochę samotna i ma pewne sekrety.
Shoko Majima


Junji Sagawa (Seijuu: Hozumi Goda)
Guru Towarzystwa Prawdziwej Miłości. Odziedziczył organizację i pomysł na jej prowadzenie od pierwotnego założyciela. Jest inteligentny i podejmuje właściwe decyzje z chłodną głową. Wyróżnia go niezwykła ciekawość i chęć poznawania prawdy, co napędza go do działania.
Junji Sagawa


Kokkoku to anime na podstawie mangi pod tym samym tytułem, napisanej i zilustrowanej przez mangakę imieniem Seita Horie. Manga była publikowana od maja 2008 do września 2014, i doczekała się 67. rozdziałów, zebranych ostatecznie w ośmiu tomach. Za reżyserię anime odpowiada Yoshimitsu Oohashi (Witchblade), zaś projektami postaci zajmuje się Yasuomi Umetsu (Owari no Seraph).

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.