Na przestrzeni ostatnich dwóch lat Discord zdobył serca milionów użytkowników - osób związanych nie tylko ze światem gier online, ale również z wieloma innymi dziedzinami życia. Na Discordzie znajdziecie kanały skupiające się na grach, sporcie, polityce, aktualnych wydarzeniach, technologii i wielu innych tematach. Oczywiście coś dla siebie znajdą tu również fani mangi i anime, to głównie z myślą o nich powstał serwer Świat Otaku.

Konata Izumi - jedna z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicielek środowiska Otaku
Otaku Konata Izumi - gdyby mogła, używałaby Discorda

O serwerze poinformował mnie Michau, który specjalnie dla was przygotował krótki opis tego, co czeka na was w Świecie Otaku:

Hejka!
Może zauważyliście, że ostatnio był wysyp serwerów discordowych.
My również przychodzimy do was z takowym, ale nie zawieje u nas nudą, czy monotonnością. Serwer prężnie się rozwija, staramy ciągle dodawać nowe rzeczy, boty i inne funkcje tego komunikatora.
Wsłuchujemy się również w głos użytkowników, wedle zasady "Ten serwer jest dla was.". Tworzymy coraz to większą wspólnotę ludzi o tych samych upodobaniach. Oprócz rozmów o anime znajdziecie również kanały o grach, muzyce itp. Zapraszamy do zapoznania się z naszym serwerem i jeśli chcecie pomocy w jego rozwijaniu poprzez udostępnienie zaproszenia lub tego posta.

Przejdź do serwera Świat Otaku

Animeholik: Jakie kanały komunikacji wykorzystujecie na serwerze Świat Otaku? Głosowe, tekstowe, czy może oba rodzaje?
Michau: Na naszym kanale znajdziecie oba rodzaje kanałów. Mamy kanały tematyczne np. do dyskusji o anime, czy szukania ludzi do gier. Znajdziecie również szereg kanałów informacyjnych, gdzie znajdziecie zastosowania poszczególnych kanałów, regulamin oraz będziecie mieli szanse dowiedzieć się czegoś o nas. Oprócz tego, zawsze znajdzie się osoba, która wam wytłumaczy jak działa sam discord. Napomnę tutaj, że discord posiada również aplikację mobilną.

A: Jak wygląda frekwencja na serwerze?
M: Nie można przewidzieć ile osób będzie w danym czasie, ale patrząc na statystyki najwięcej osób pisze w godzinach wieczornych. Zazwyczaj jest aktywnych po kilkanaście osób, w tym ktoś z administracji, więc o każdej porze znajdzie się ktoś z kim można porozmawiać. Wyjątkiem są tutaj weekendy, kiedy to aktywność jest na wyższym poziomie, niż w większości dni roboczych.

A: A powiedz mi o jakich anime ostatnio dyskutowaliście w ramach Świata Otaku?
M: Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ oprócz dłuższych dyskusji o anime na odpowiednim kanale, są też "mini dyskusje" na kanale "general". Jednak ostatnio rozmawialiśmy o "Lupinie", "Death Note", czy "Fullmetal Alchemist". Dopowiem, że często są to długie dyskusje, gdzie dana opinia jest potwierdzana ciekawymi argumentami.

A: Dzięki za kilka słów wyjaśnienia. Od siebie dodam jeszcze, że jeżeli macie kolejne pytania do Michau'a, to po prostu odwiedźcie serwer Świat Otaku na Discordzie.

Kirino Kousaka i jej kolekcja - tak się bawi otaku
Otaku Kirino Kousaka i jej kolekcja
Zobacz inne pokoje fanów mangi i anime
Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

1 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.