1. Na początku tygodnia zakończyło się odliczanie na stronie Steinsgate0-anime.com. Wraz z jego końcem ujawniono nowy plakat anime, a także sylwetki bohaterów - wraz z informacją o aktorach głosowych przypisanych do postaci. Steins;Gate 0 pojawi się w kwietniu tego roku.

Plakat anime Steins;Gate 0


2. Sportowa manga Hanebado! otrzyma anime. Jego premierę zaplanowano na tegoroczny lipiec. Fabuła mangi obraca się wokół dziewczyn uprawiających badmintona. Pierwsza z nich, Ayano Hanesaki, to dziewczyna z wielkim talentem do badmintona, unikająca tego sportu. Druga dziewczyna to Nagisa Aragaki, która trenuje dzień i noc, by stać się najlepszym graczem w Japonii.3. Wydawana od października 2014 r. manga Tokyo Ghoul:re wkracza w finałowy wątek fabularny - taka informacja znalazła się na obwolucie tomu z numerem 14. Wiosną będziemy mogli oglądać anime na podstawie Tokyo Ghoul:re.

Tom 14 mangi Tokyo Ghoul:re


4. Pojawił się drugi film promujący nadejście telewizyjnego anime Full Metal Panic! Invisible Victory. Anime opowiada o najemnikach z grupy Mithril, wykorzystującej mechy do walki z terrorystami i innym zagrożeniem. Ostatni sezon Full Metal Panic! mogliśmy oglądać w 2005 roku.5. W czwartek dowiedzieliśmy się, że po ponad rocznej przerwie z powodów zdrowotnych, do tworzenia wraca piosenkarka Eir Aoi, której utwory mogliście słyszeć w takich anime jak Sword Art Online, Kill la Kill czy Fate/Zero. Piosenkarka ogłosiła wiosenny powrót na swojej oficjalnej stronie.6. Na oficjalnej stronie anime Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online pojawiła się 15-sekundowa reklama telewizyjna zwiastująca kwietniową premierę anime. Wideo na oficjalnej stronie ma regionalną blokadę, więc łapcie to samo na YouTube. Anime przedstawi historię mierzącej ponad 183cm studentki, która nie radząc sobie z wysokim wzrostem w realu, gra w VRMMO Gun Gale Online bardzo niskim avatarem.7. Toshiya Wakabayashi, autor Tsurezure Children, ogłosił plany zakończenia mangi. Manga Tsurezure Children skończy się z nadejściem 12. tomu zebranego. Autor ma jeszcze do napisania około 20 rozdziałów, co powinno mu zająć czas do czerwca/lipca tego roku. Na podstawie Tsurezure Children nakręcono anime, które trafiło na moją listę top 30 anime 2017 roku.8. Będąc przy kończących się mangach, warto wspomnieć, że manga ReLIFE dobiegnie końca 16 marca 2018, wraz z publikacją rozdziału numer 222. Krótko po tym otrzymamy cztery odcinki specjalne anime ReLIFE: Kanketsu-hen. Odcinki specjalne zostaną wydane 21 marca na Blu-ray i DVD, oraz trafią do usługi Amazon Prime.

Bohaterowie ReLIFE

9. To nie koniec mangowych newsów. Niedługo doczekamy się końca mangi Btooom!, której finałowy 26. tom zebrany zostanie wydany w dwóch wersjach, prezentując dwa różne zakończenia - Wątek fabularny przyjaźni i Wątek fabularny prawdy. Na zakończenie 25. tomu autor pyta się swoich czytelników co by zrobili na miejscu głównego bohatera. W zależności od wyboru jaki dokona czytelnik na zakończenie tomu 25, będzie mógł zakupić tom 26 z zakończeniem odpowiadającym jego wyborowi. W grudniu magazyn Monthly Comic donosił, że manga powinna zakończyć się w marcu 2018, w majowym numerze magazynu.

25 tom Btooom!

10. Ostatnimi czasy w Japonii coraz popularniejsze stają się wirtualne youtuberki. Duża w tym zasługa upowszechnienia się niedrogiego oprogramowania do wykrywania ruchu i zmiany głosu. Jedną z najnowszych youtuberek na tej scenie jest Nora Cat, która debiutowała pod koniec grudnia 2017 roku, a obecnie ma już 58 tysięcy subskrypcji kanału na YouTube. W tym tygodniu było o niej głośno w branżowych mediach, ponieważ jej oprogramowanie zaliczyło poważną wpadkę podczas transmisji na żywo, ujawniając światu, że w rzeczywistości Nora Cat jest mężczyzną.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.