$type=grid$count=4$tbg=rainbow$meta=0$snip=0$rm=0$show=home

Obserwuj Animeholik.pl w Google News

Zakończenie Hunter x Hunter: autor mangi odkrywa karty

Przeczytaj zakończenie mangi Hunter x Hunter z listu Yoshihiro Togashiego. Poznaj możliwe finały serii, określane jako zakończenia A, B, C i D.

Hunter x Hunter to coś więcej niż tylko kolejna manga. To prawdziwa odyseja rozgrywająca się w świecie fantazji, która zyskała status kultowej zarówno w Japonii, jak i na całym świecie. Seria stworzona przez Yoshihiro Togashiego w 1998 roku, szybko zyskała uznanie dzięki swojej unikalnej fabule, ciekawym postaciom i wypełnionym tajemnicami uniwersum. Gon, Killua, Leorio i Kurapika to postacie, które stały się ikonami. Ich przygody, pełne emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, odcisnęły niezaprzeczalne piętno w sercach milionów fanów.

Hunter x Hunter to nie tylko ekscytująca opowieść o poszukiwaniu przygód i sile przyjaźni. To także seria, która odważnie eksploruje ciemniejsze aspekty ludzkiej natury, podejmując tematy takie jak moralność, ambicja i poświęcenie. To właśnie ta głębia sprawiła, że dzieło Togashiego stało się ważnym punktem odniesienia w świecie mangi, stając się tytułem często analizowanym i omawianym zarówno przez fanów, jak i krytyków.

Znaczenie Hunter x Hunter dla całego świata mangi i anime jest nie do przecenienia. Rozwinięcie gatunku shōnen o złożone systemy walki i moralne dylematy uczyniło z niej inspirację dla wielu późniejszych twórców. Adaptacja anime, która również zdobyła ogromną popularność, tylko potwierdziła uniwersalność i trwałe fundamenty serii.

Jednak co z zakończeniem Hunter x Hunter? Yoshihiro Togashi, pomimo swoich problemów ze zdrowiem, nie zaprzestał snucia wizji finalizacji swojego największego dzieła.

W dniu 21 listopada 2023 roku, w programie telewizyjnym "Iwakura to Yoshizumi no Bangumi" wyemitowanym w TV Asahi, odbyła się interesująca dyskusja na temat "Hunter x Hunter". Seki Yumiko, była członkini grupy Sakurazaka46, skierowała list bezpośrednio do Yoshihiro Togashiego, w którym wprost zapytała: czy zakończenie serii zostało już ustalone?

W programie odczytano odpowiedź Togashiego, który w swoim liście przedstawił ciekawe informacje: przygotował trzy potencjalne zakończenia (A, B i C), które wywołają różne reakcje u czytelników. Zakończenie A ma być, ogólnie rzecz biorąc, dobrze przyjęte, B może wywołać podzielone opinie, natomiast C, będące ulubionym zakończeniem autora, prawdopodobnie spotkałoby się z dezaprobatą większości fanów.

Togashi wyznał, że jego ambicją jest stworzenie jeszcze bardziej interesującego finału, ale zdradził również tzw. zakończenie D jako plan awaryjny na wypadek swojej śmierci, co jest odbierane z pewnym niepokojem, biorąc pod uwagę problemy zdrowotne autora mangi i jego wiek (57 lat).

W tym artykule wspólnie przyjrzymy się zakończeniu D przedstawionemu przez autora. Zastanowimy się również jakie zakończenie dla swojej mangi ostatecznie wybierze Togashi. Czy czeka nas finał pełen nadziei, tragiczne pożegnanie, czy może coś zupełnie nieoczekiwanego? Przekonajmy się razem.

Zakończenie Hunter x Hunter znane jako zakończenie D

W dalszej części artykułu przedstawię Wam bezpośrednie tłumaczenie zakończenia D mangi Hunter x Hunter, opisane przez Yoshihiro Togashiego w jego liście. W przypadku tego zakończenia w mandze nastąpiłby przeskok w czasie, który pokazałby nam potomków Gona.

Opis zakończenia D

Scena ukazuje dziewczynę, która nie rusza się ani na centymetr, trzymając wędkę nad stawem. Nazywa się Gin. Nagle wędka mocno się zgina, a dziewczyna krzyczy: "Jest! Jest! Jest!!" - wykrzykuje, wyciągając z wody władcę bagien.

Gin Freecss, potomkini Gona Freecss
Fot. Wyobrażenie wyglądu Gin Freecss

Stojąc dumnie przed kobietą, Gin oświadcza: "Tak jak obiecałam, złapałam władcę! Mamo!!" Podchodząc do kobiety, Gin kontynuuje łagodniejszym głosem: "Nie będziesz mnie już więcej namawiać na zostanie Łowcą, prawda...?" Kobieta niechętnie przytakuje, a Gin odchodzi, niosąc swoją zdobycz.

Matka: "Myślałam, że złapanie władcy bagien obudzi w niej zamiłowanie do polowania... co?" Kobieta szuka potwierdzenia u męża.

Ojciec: "Chce zostać na wyspie i zająć się sklepem do końca życia... Takie jest teraz życzenie Gin. Uszanujmy to." Kobieta jest nadal nieusatysfakcjonowana.

Matka: "No cóż, po pewnym czasie może zmienić zdanie. A dlaczego ty tak... Ach, to dlatego, że pochodzi z linii krwi prababci Mito i babci Nouko." Wydaje się, że kobieta nie wie, że Mito i Nouko nie są spokrewnione. Mąż uśmiecha się cicho. Kobieta kontynuuje, nie potrafiąc się poddać.

Matka: "Ale! Dziadek Gon był sławnym Łowcą...! Ta dziewczyna na pewno kiedyś opuści wyspę."

Gin: "Nie odejdę!!" - krzyczy w odpowiedzi z głębi lasu, skąd jej nawet nie widać, z miejsca, z którego rozmowa rodziców nie powinna być słyszana. Ojciec się śmieje.

Ojciec: "Zna nas zbyt dobrze".

Scena zmienia się na sklep, który istnieje od czasów Mito. Władca został starannie poporcjowany, gotowy do ugotowania. Pracując, Gin mówi do siebie w myślach: (Mama nie rozumie...) (Kiedy dziadek opowiadał o swoich przygodach jako Łowca, prababcia dyskretnie opuszczała pokój) (Wszystkie relacje babci Nouko wydają się być przekazywane przez innych, co subtelnie ujawnia jej samotność spowodowaną nieobecnością dziadka). Uderza mocno nożem w deskę do krojenia. (Mam dość!!) (Czekanie na czyjś powrót miesiącami, a nawet latami, ze ściśniętym sercem!! Zmuszanie kogoś do czekania na mnie!!) (Ja...)

Dźwięk otwierających się drzwi. Rozlega się spokojny, łagodny głos. Wchodzi pulchny chłopiec, trzymający dzikie rośliny.

Chłopiec: "Zebrałem trochę dzikich roślin~♪ Wow, naprawdę złapałaś władcę! Podzielmy się nim ze wszystkimi mieszkańcami wyspy!!"

Gin: (Zawsze chciałam być z kimś...)

Chłopiec: "Już widzę te szczęśliwe twarze wszystkich♪ Zaczynajmy♪"

Gin: (...być na zawsze razem!!) "Tak!!" Oboje gotują z promiennymi uśmiechami.

Ptak anime w locie nad wyspą
Fot. Ptak podczas lotu nad wyspą

Ptak odlatuje z wyspy. Tańczy w powietrzu. Pod nim znajduje się miasto. Różni ludzie. Czyjś syn, czyjaś córka, czyjeś wnuczki, żyjący w różnych miejscach, wymieniający z kimś uśmiechy. Mogą być dziećmi lub wnukami tej, lub tamtej postaci. Ptak leci wysoko w niebo. Ktoś obserwuje jego odlot z tyłu.

Koniec.

Omówienie zakończenia D

Zakończenie D, które Togashi określił jako alternatywę na wypadek, gdyby nie mógł osobiście zakończyć mangi, jest pod pewnym względem ciekawe i pełne głębokiego znaczenia.

Scenariusz ten rozgrywa się wiele lat w przyszłości. Gin, łowiąca ryby w stawie, jest bezpośrednim odniesieniem do pierwszych scen serii, w których Gon złowił władcę bagien jako dowód swoich umiejętności łowieckich. Scena ta jest symbolicznym zamknięciem cyklu - podróż, która zaczęła się od Gona, kończy się na kolejnym pokoleniu. Gin, rezygnując z bycia łowcą, odchodzi od ścieżki, którą podążał jej dziadek, co może symbolizować zmianę pokoleniową i różne podejście do życia.

Zakończenie D zawiera potężne symbole dotyczące dziedzictwa, rodziny i wyborów życiowych. Decyzja Gin o niepodążaniu ścieżką łowcy jest wyraźnym zerwaniem z rodzinną tradycją. To silne przesłanie na temat indywidualizmu i potrzeby znajdowania własnej drogi w życiu, niezależnie od oczekiwań innych.

Zakończenie to zamyka się sceną latającego ptaka na tle nieba, która może symbolizować wolność i nieprzewidywalną przyszłości.

To zakończenie, choć uznane przez Togashiego za mniej prawdopodobne w realizacji, rzuca nowe światło na dziedzictwo Gona i wpływ jego wyborów na kolejne pokolenia. Podkreśla wagę relacji rodzinnych i wolności osobistej, jednocześnie otwierając drzwi do interpretacji i spekulacji na temat przyszłości postaci z uniwersum Hunter x Hunter.

Na pewno sporym zaskoczeniem w tym zakończeniu jest związek Gona z Nouko. Większość z Was może jej nie pamiętać. Nouko jest jedynym innym dzieckiem na Whale Island oprócz Gona. W anime z 2011 roku została przedstawiona jako młoda dziewczyna z zielonymi oczami i pomarańczowymi włosami spiętymi w dwa warkocze. Choć niewiele wiadomo o jej osobowości, możemy założyć, że na wyspie była bliską przyjaciółką Gona, ponieważ towarzyszyła mu przy jego wyjeździe. W mandze Gon wspomniał kiedyś o Nouko w rozmowie z Killuą, mówiąc swojemu przyjacielowi, że on i Nouko byli jedynymi dziećmi na Whale Island.

Nouko podczas pożegnainia Gona
Fot. Nouko żegnająca Gona / 1. odcinek Hunter x Hunter (2011)

Oczywiście, ostateczny wybór zakończenia pozostaje w rękach Togashiego. Jako fani, możemy jedynie czekać i spekulować, jakie losy czekają Gona i jego przyjaciół w ostatnich rozdziałach tej kultowej mangi.

Przegląd innych ścieżek zakończeń

Wróćmy jeszcze na chwilę do początku listu Yoshihiro Togashiego, który rzuca więcej światła na najbardziej prawdopodobne zakończenia Hunter x Hunter.

Togashi zdradził, że stworzył trzy różne zakończenia, oznaczone jako A, B i C. Każde z nich mocno różni się od siebie, mając potencjał do wywoływania w czytelnikach innych emocji. Choć szczegółów tych zakończeń nie ujawniono publicznie, to opis reakcji, jakie mogą wywołać u fanów serii, pozwala na pewne spekulacje.

Autor mangi przewiduje, że reakcje czytelników na zakończenia będą różne: 80% pozytywnych dla zakończenia A, podzielone opinie co do zakończenia B, oraz 90% negatywnych reakcji na zakończenie C. Mimo spodziewanej krytyki, Togashi przyznał, że osobiście preferuje zakończenie C. Jednocześnie autor zdradził, że wciąż szuka możliwie najlepszego zakończenia.

Zakończenie A, przewidywane jako bezpieczne, mogłoby dostarczyć satysfakcjonującego i mniej kontrowersyjnego finału, w którym wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Z drugiej strony zakończenie B i szczególnie C, które Togashi uznaje za swoje ulubione, mogą zaskoczyć i nawet podzielić fanów.

Być może w zakończeniu C autor przewiduje śmierć większości bohaterów albo katastrofę na skalę całego świata, do której mogłaby przyczynić się moc Nen? To jeszcze przez wiele lat może pozostać w sferze spekulacji.

Osobiste przemyślenia

Stojąc w obliczu różnorodnych możliwych zakończeń Hunter x Hunter, jestem przekonany, że zakończenie C, choć przewidywane jako najbardziej kontrowersyjne, może najwierniej oddać ducha serii. Yoshihiro Togashi sam wyraził największą chęć podążania tą ścieżką finalizacji mangi, co skłania do refleksji nad ważnością artystycznej wizji autora w stosunku do oczekiwań fanów.

Seria Hunter x Hunter już zyskała status legendy. Trzeba jednak pamiętać, że zależnie od tego, które zakończenie zostanie wybrane, z pewnością wpłynie ono na ostateczną ocenę serii przez przyszłe pokolenia.

Osobiście opowiadam się za zakończeniem C. Choć może ono wywołać negatywne reakcje, wierzę, że będzie ono wyrażeniem autentycznej wizji Togashiego.

Bez względu na to, które zakończenie zostanie wybrane, Hunter x Hunter już na zawsze pozostanie ważnym punktem odniesienia w świecie mangi i anime. Wpływ serii na przyszłe pokolenia twórców i fanów jest niezaprzeczalny. Jesteśmy świadkami historycznego momentu, który z pewnością w przyszłości będzie szeroko dyskutowany i analizowany.

Tymczasem zapraszam Was do podzielenia się swoimi przemyśleniami, teoriami i emocjami związanymi z tymi potencjalnymi zakończeniami. Niech ta dyskusja stanie się hołdem dla serii, która na zawsze zmieniła oblicze mangi.

Źródła i odnośniki (rozwiń)

1. Manga 'H×H' ma trzy potencjalne zakończenia: Pan Togashi przygotował osobne zakończenie D na wypadek swojej śmierci - "Jeśli umrę, to będzie końcem": https://www.oricon.co.jp/news/2303516/full/.

KOMENTARZE

Obserwuj Animeholik.pl w Google News
Nazwa

2x2,1,3-gatsu no Lion,1,91 Days,1,Accel World,2,Ai,1,Ajin,1,Akagami no Shirayuki-hime,1,Akame Ga Kill!,2,Akcja,9,Amagi Brilliant Park,1,AMV,3,Anime Awards,1,Anime Expo,1,Anime vs Rzeczywistość,1,Animowane Gify,5,AniRevo,1,Ankieta,1,AnoHana,3,Ansatsu Kyoushitsu,5,Ao no Exorcist,1,Aoki Hagane no Arpeggio,1,Artland,1,Assassin's Creed,3,Atri: My Dear Moments,1,Attack on Titan,17,Avatary,4,Bakemono no Ko,1,Baki,1,Bakuman,2,Barakamon,2,Big Order,1,Black Lagoon,1,Blame!,1,Blood Lad,1,Boku dake ga Inai Machi,3,Boku no Hero Academia,1,Boże Narodzenie,2,Butch Hartman,1,Buzzfeed,1,Candy Japan,1,Charapedia,17,Charlotte,1,Chiny,2,Chłopiec i czapla,1,Chuunibyou demo Koi ga Shitai,1,Ciekawostki,24,Coluboccoro,1,Cosplay,8,CupSell,1,Czarodziejka z Księżyca,1,Czas,1,Dakimakura,2,DanMachi,3,Death Note,7,Death Parade,1,Demi-chan wa Kataritai,1,Demon Slayer,3,DeviantArt,7,Discord,1,Disney,10,Donten ni Warau,1,Dosanko Gal wa Namara Menkoi,1,Dragon Ball,1,Dramat,5,Dungeon Meshi,1,Durarara!!,1,Dzień Ojca,1,Egmont,12,Etsy,1,Fairy Tail,1,Fantasy,12,Fate,2,Fate/Apocrypha,1,Film,50,Filmweb,1,Flying Witch,1,Full Metal Panic!,1,Fullmetal Alchemist,2,Gadżety,14,Gantz:O,1,GATE,2,Gekkan Shoujo Nozaki-kun,1,Geno Studio,1,Gimai Seikatsu,1,Gintama,3,Głosowanie,1,Godzilla,1,Gore,1,Gra,8,Gra wideo,4,Grafika,49,Gry,1,Gwiezdne Wojny,6,Gyakusatsu Kikan,2,Haifuri,1,Haikyuu!!,1,Handa-kun,1,Happy Sugar Life,1,Harem,2,Harmony,1,Haruchika,1,Hentai Ouji to Warawanai Neko,1,Hikikomori,1,Himouto! Umaru-chan,1,Historyczne,3,Hoozuki no Reitetsu,1,Horror,4,Humble Bundle,2,Hunter x Hunter,3,IBM,1,Idole,1,Isekai,5,Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu,1,Ito Junji: Collection,1,Japonia,31,Jedzenie,4,Język japoński,4,Jitsu wa Watashi wa,1,Jujutsu Kaisen,1,Junketsu no Maria,1,Kaijuu 8-gou,1,Kantai Collection: KanColle,2,Karaoke,1,Keijo,1,Kemono Friends,1,Kickstarter,1,Kimi no Na wa.,5,Kingdom,2,Kiseijuu,4,Kishuku Gakkou no Juliet,1,Kitsune,1,Kobayashi-san Chi no Maid Dragon,1,Koe no Katachi,1,Kokkoku,1,KokoSake,1,Komedia,7,Konkurs,2,KonoSuba,1,Konwent,1,Konwent fanów,2,Koutetsujou no Kabaneri,1,Książka,1,Kubki,3,Kuchnia japońska,2,Kultura otaku,8,Lazarus,1,League of Legends,2,Liebster Blog Award,2,Light Novel,3,Log Horizon,1,Love Live!,2,Made in Abyss,2,MAL,1,Mamoru Hosoda,1,Manaria Friends: Shingeki no Bahamut,1,Manga,30,Manglobe,1,Maoyuu Maou Yuusha,1,Mato Seihei no Slave,1,McDonald's,1,Mecha,2,Memy,2,Mirai no Mirai,1,Mitologia,2,Mob Psycho 100,3,Mochi,1,Moe,1,Monster Musume no Iru Nichijou,1,Mushishi,1,Muzyka,15,My Hero Academia,2,My Oni Girl,1,Mystery,2,Nagrody,3,Nanbaka,1,Naruto,2,Neon Genesis Evangelion,1,Netflix,10,Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?,2,Nisekoi,3,No Game No Life,2,Non Non Biyori,1,Noragami,3,Occultic;Nine,1,Od autora,17,Omoide no Marnie,2,One Piece,6,One Punch Man,5,Ore Monogatari!!,1,Otaku,1,Otaku Coin,1,Overlord,2,Paczka,2,Pan de Peace!,1,Park rozrywki,1,Perfect Bones,1,Plakat,1,Planet With,1,Pokemon,1,Prima aprilis,2,Prison School,1,Production IMS,1,Program,1,Przeczucie,1,Przeglądarka,1,Przepisy,1,Przygodowe,4,Pyrkon,2,Rakugo,1,Ranking,74,Re:Zero,1,Reddit,1,Regalia: Of Men and Monarchs,1,Regalia: The Three Sacred Stars,1,Reklama,2,Rokka no Yuusha,1,Romans,5,Roukin,1,Ryuuou no Oshigoto!,1,Samuraj i Stich,3,Sci-Fi,2,Seiyuu,2,Serial,152,Shia LaBeouf,1,Shigatsu wa Kimi no Uso,1,Shingeki no Bahamut: Genesis,2,Shounen,4,Sidonia no Kishi,3,Silver Spoon,3,Slice of life,3,Solo Leveling,3,Sonda,1,Space Dandy,1,Spirited Away: W krainie Bogów,1,Spy x Family,1,Steins;Gate,1,Strony internetowe,2,Studio anime,3,Studio Ghibli,8,Supernatural,5,Sushi,1,Sword Art Online,6,Sword Art Online: Memory Defrag,1,Sword Oratoria,1,Szkolne,2,Taifuu no Noruda,1,Taimadou Gakuen 35 Shiken Shoutai,1,Tajemnica,1,Tapety,12,Telewizja,1,Terra Formars,2,Time Travel Shoujo,1,To,1,Tokyo ESP,1,Tokyo Ghoul,5,Tokyo Ghoul:re,1,Tsuyokute New Saga,1,Turystyka,1,TV Drama,3,Twisted-Wonderland,1,Tydzień z anime,402,TyranoBuilder,1,Urodziny,2,Ushio to Tora,1,Utawarerumono: Itsuwari no Kamen,1,Visual Novel,1,W anime na procentach,6,Walentynki,1,WatchMojo,1,Wednesday,1,Working!!,1,WOWBOX,1,Yuri,1,Yuri!!! on Ice,1,Yuujinchou,1,Zankyou no Terror,1,Zom 100,1,Zombie,1,Zwiastun,22,
ltr
item
Animeholik – anime, manga i kultura Japonii: Zakończenie Hunter x Hunter: autor mangi odkrywa karty
Zakończenie Hunter x Hunter: autor mangi odkrywa karty
Przeczytaj zakończenie mangi Hunter x Hunter z listu Yoshihiro Togashiego. Poznaj możliwe finały serii, określane jako zakończenia A, B, C i D.
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhxi9_vYJJfuYjojqkOReucDne3y2b5kI-zlo3pcy3CLpntU218VQnwYyn0qk134670rRMbXd24Ym-XcQo72dQSXIDlHrc8630hxEQWBkcz91IPMWLW8sFwFwJHivvA_XvmcS7SMdgjdJUAl_LL-AZYRF2Hq2_jbpWJFoqrVRz5ABPrPI3AErKqgA6Dnrjw/s1600-rw/gin-freecss-potomkini-gona.webp
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhxi9_vYJJfuYjojqkOReucDne3y2b5kI-zlo3pcy3CLpntU218VQnwYyn0qk134670rRMbXd24Ym-XcQo72dQSXIDlHrc8630hxEQWBkcz91IPMWLW8sFwFwJHivvA_XvmcS7SMdgjdJUAl_LL-AZYRF2Hq2_jbpWJFoqrVRz5ABPrPI3AErKqgA6Dnrjw/s72-c-rw/gin-freecss-potomkini-gona.webp
Animeholik – anime, manga i kultura Japonii
https://www.animeholik.pl/2023/11/zakonczenie-hunter-x-hunter-od-autora-mangi.html
https://www.animeholik.pl/
https://www.animeholik.pl/
https://www.animeholik.pl/2023/11/zakonczenie-hunter-x-hunter-od-autora-mangi.html
true
6198561539176426849
UTF-8
Załadowano wszystkie posty Nie znaleziono żadnych postów WYŚWIETL WSZYSTKO Czytaj więcej Odpowiedz Anuluj odpowiedź Skasuj Przez Główna STRONY POSTY Wyświetl wszystko POLECANE DLA CIEBIE TEMATYKA ARCHIWUM SZUKAJ WSZYSTKIE POSTY Nie znaleziono żadnego wpisu pasującego do Twojego zapytania Wróć do głównej Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Ndz Pon Wto Śro Czw Pią Sob Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru przed chwilą 1 minutę temu $$1$$ minut temu 1 godzinę temu $$1$$ godzin temu Wczoraj $$1$$ dni temu $$1$$ tygodni temu więcej jak 5 tygodni temu Obserwujący Obserwuj TA TREŚĆ PREMIUM ZOSTAŁA ZABLOKOWANA Krok 1: Podziel się w mediach społecznościowych Krok 2: Kliknij w link udostępniony na Twoim profilu Skopiuj cały kod Zaznacz cały kod Cały kod został skopiowany do schowka Nie można skopiować kodów / tekstów, naciśnij [CTRL] + [C] (lub CMD + C na Macu), aby skopiować Spis treści