$type=grid$count=4$tbg=rainbow$meta=0$snip=0$rm=0$show=home

Obserwuj Animeholik.pl w Google News

Top 40 najlepszych seriali anime 2023 roku

Animeholik Anime Awards rozdane. Pierwsze miejsce dla Sousou no Frieren, druga nagroda dla Jujutsu Kaisen 2. Sprawdź pozostałe najlepsze anime z 2023.

W 2023 roku przed miłośnikami anime stało nie lada wyzwanie, gdyż na rynek trafiło ponad 270 nowych seriali, należących do całego przekroju gatunków. Ta ogromna liczba produkcji może przytłoczyć, szczególnie gdy chcemy wybrać te najciekawsze. W obliczu takiego bogactwa kluczowe okazuje się posiadanie niezawodnego przewodnika, który pomaga nawigować po świecie najlepszych anime.

Z myślą o uproszczeniu Wam zadania po raz kolejny przyznałem nagrody Animeholik Anime Awards. Nazwa ta nie jest przypadkowa – podobnie jak w branży gier wideo, gdzie termin "Triple-A" oznacza tytuły o najwyższym standardzie produkcji, tak w rankingu AAA znajdują się wyłącznie seriale anime, które wyróżniają się na tle innych wysoką jakością, wciągającą fabułą, wpadającą w oko animacją i innymi elementami.

Przyznając nagrody AAA, nie opieram się na osobistych preferencjach. Biorę pod uwagę przede wszystkim głosy i opinie społeczności miłośników anime z całego świata, skupionych wokół renomowanych branżowych baz filmowych, takich jak MyAnimeList, Anime-Planet oraz AniList. To właśnie dzięki milionom głosów takich osób udało się stworzyć ranking, który podkreśla różnorodność i bogactwo współczesnej animacji japońskiej.

Kolaż z najlepszymi anime z 2023 roku

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak stworzono ten ranking, przejdź na koniec artykułu, do miejsca "Jak powstał ranking najlepszych anime 2023 roku?". Tymczasem zapraszam do zapoznania się z tegorocznymi laureatami nagród Animeholik Anime Awards i odkrywania ubiegłorocznych perełek.

Spis treści

Miejsce 1: Sousou no Frieren

Gatunek: Przygoda, Dramat, Fantasy, Shounen
Ocena końcowa: 5,50

Tytuł najlepszego anime 2023 roku trafia do "Sousou no Frieren". Anime opowiada o elfce Frieren, która wraz z drużyną bohatera pokonała króla demonów. Długowieczna, parająca się magią Frieren odczuwa upływ czasu inaczej niż ludzie. Gdy jej towarzysze jeden po drugim odchodzą z tego świata, elfka zaczyna doświadczać głębokiej pustki po ich śmierci. Przekraczając granice czasu, wyrusza w podróż, aby ponownie odkryć znaczenie życia i przyjaźni. W wyprawie towarzyszy jej Fern, młoda ludzka mag wychowywana wcześniej przez Heitera, przyjaciela Frieren. Opowieść ta jest melancholijna, a jednocześnie pełna ciepła. Ukazuje piękno przemijania i wartość pamięci o osobach, które odeszły.
Miejsce 2: Jujutsu Kaisen 2. Sezon

Gatunek: Akcja, Fantasy, Gore
Ocena końcowa: 5,48

Drugi sezon "Jujutsu Kaisen" kontynuuje elektryzującą opowieść o Yuuji’m Itadori’m, uczniu szkoły średniej, który został wciągnięty do świata klątw i okultyzmu. Wraz ze swoimi towarzyszami z Tokijskiej Szkoły Jujutsu, Yuji naraża życie w walce z potężniejszymi klątwami. Jednocześnie chłopak próbuje opanować Sakunę, potwora, który drzemie w jego wnętrzu. Ten sezon można podzielić na dwie części: w pierwszej dowiadujemy się więcej o młodości Satoru Gojou, zaś w drugiej obserwujemy Incydent w Shibuyi. Cały sezon pozwala na lepsze zrozumienie bohaterów i ich tragicznej przeszłości.


Sprawdź anime podobne do Jujutsu Kaisen


Miejsce 3: "Oshi no Ko"

Gatunek: Dramat, Supernatural, Reinkarnacja, Showbiznes
Ocena końcowa: 5,41

"Oshi no Ko" to intrygująca opowieść o życiu i wyzwaniach świata japońskich idoli. Ai Hoshino jest rozchwytywaną idolką, która w młodym wieku zachodzi w ciążę. Chcąc ukryć ten fakt przed światem, jej menadżer zabiera ją do ginekologa pracującego w szpitalu na prowincji. Gorou Amemiya, lekarz Ai, okazuje się być jej wielkim fanem. Obiecuje idolce, że odbierze poród jej dzieci, jednak nie jest w stanie dotrzymać swojej obietnicy, ponieważ ginie tragiczną śmiercią. Niespodziewanie mężczyzna odradza się jako dziecko Ai, dzięki czemu zaczyna nowe życie u boku osoby będącej obiektem jego podziwu. Serial ukazuje ciemniejsze strony przemysłu rozrywkowego, poruszając takie tematy jak obsesja na punkcie celebrytów i konsekwencje sławy.


Czytaj więcej o "Oshi no Ko"


Miejsce 4: Vinland Saga 2. Sezon

Gatunek: Akcja, Przygoda, Dramat, Gore, Historia
Ocena końcowa: 5,38

W drugim sezonie "Vinland Saga" śledzimy dalsze losy Thorfinna. Nasz bohater po dramatycznych wydarzeniach pierwszego sezonu szuka swojego miejsca w brutalnym świecie rządzonym przez wikingów. Tym razem zniszczony psychicznie Thorfinn trafia jako niewolnik na farmę Ketila, uprzejmego właściciela ziemskiego. W tym miejscu poznaje Einara, który stracił rodzinę w wyniku najazdu Duńczyków i teraz również jest niewolnikiem. Einar i Thorfinn wspólnymi siłami próbują utorować sobie drogę ku wolności w zamian za uprawę ziemi dla Ketila. Serial kontynuuje eksplorację historii i mrocznych aspektów ludzkiej natury.
Miejsce 5: Kusuriya no Hitorigoto

Gatunek: Dramat, Tajemnica, Historia, Medycyna
Ocena końcowa: 5,34

Akcja "Kusuriya no Hitorigoto" przenosi nas do tajemniczego świata cesarskiego haremu, w którym pracuje młoda dziewczyna o imieniu Maomao. Nasza bohaterka jest samoukiem i farmaceutką z niższych warstw społecznych. Do cesarskiego haremu trafiła za sprawą porywaczy, którzy sprzedali ją jako służącą. Jej wyjątkowa wiedza o truciznach i medycynie szybko wyróżniła ją wśród innych. Dzięki odkryciu zagadki śmierci cesarskich dzieci, Maomao stała się kluczową postacią rozwiązującą zagadki zagrażające imperium. Serial oferuje intrygujące spojrzenie na życie w starożytnym cesarstwie poprzez pryzmat medycyny i zagadek detektywistycznych.


Czytaj więcej o Kusuriya no Hitorigoto


Miejsce 6: Bleach: Sennen Kessen-hen - Ketsubetsu-tan

Gatunek: Akcja, Przygoda, Fantasy, Shounen
Ocena końcowa: 5,30

W najnowszym sezonie "Bleach", widzowie ponownie spotykają się z Ichigo Kurosakim i jego przyjaciółmi, którzy aktualnie przygotowują się na ostateczną bitwę z Quincy, Wandenreich. Nowe odcinki odkrywają przed widzami kolejne tajemnice Świata Martwych Dusz i bohaterów go zamieszkujących. Podczas gdy Ichigo przechodzi wyczerpujący trening pod okiem najlepszych kapitanów, pozostali mieszkańcy Soul Society próbują kupić mu czas w walce z Quincy. Kolejne odcinki przynoszą epickie walki i dramatyczne zwroty akcji. Nasi bohaterowie co rusz muszą testować granice swojej siły i determinacji.
Miejsce 7: Tian Guan Cifu Er

Gatunek: Akcja, Przygoda, Dramat, Fantasy, Historia, Mitologia
Ocena końcowa: 5,28

W drugiej części "Tian Guan Ci Fu" kontynuujemy podróż Xie Liana, upadłego boga i San Langa, tajemniczego demona znienawidzonego przez mieszkańców niebios. Nasi bohaterowie razem przemierzają świat, napotykając na swojej drodze zarówno śmiertelne, jak i boskie intrygi. Ta wspólna podróż pogłębia ich złożoną relację, odkrywając kolejne tajemnice ich przeszłości. "Tian Guan Ci Fu" to epicka opowieść o bogach, duchach i potworach. Fabuła eksploruje motywy poświęcenia, miłości i poszukiwania odkupienia. Drugi sezon zapewnia jeszcze lepsze wrażenia estetyczne i duchowe, kontynuując opowieść o poszukiwaniu miłości i jej znaczenia.
Miejsce 8: Kimetsu no Yaiba: Katanakaji no Sato-hen

Gatunek: Akcja, Fantasy, Historia
Ocena końcowa: 5,23

"Kimetsu no Yaiba: Katanakaji no Sato-hen" prowadzi nas jeszcze głębiej w świat łowców demonów, skupiając się na poszukiwaniu wioski kowali mieczy. Udając się do tajemniczej Wioski Płatnerzy, Tanjirou spotyka na miejscu Filar miłości, Mitsuri Kanroji, a także Filar mgły, Muichirou Tokitou. Na miejscu nie znajduje jednak swojego kowala, Hotaru Haganezuki, który w przypływie emocji gdzieś zniknął. Odkrycie lokalizacji Wioski Płatnerzy przez potężne demony otwiera nowy rozdział w przygodach Tanjirou i jego siostry Nezuko. Najnowszy sezon "Demon Slayer" kontynuuje tradycję serii, oferując mieszankę intensywnej akcji i dramatycznych wydarzeń z odrobiną zabawnych momentów.


Sprawdź anime podobne do Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba


Miejsce 9: Bungou Stray Dogs 4. i 5. Sezon

Gatunek: Akcja, Tajemnica, Supernatural, Supermoce
Ocena końcowa: 5,22

Czwarty i piąty sezon "Bungou Stray Dogs" nadal śledzi losy detektywów ze Zbrojnej Agencji Detektywistycznej oraz ich rywalizację z frakcjami nadnaturalnymi. Członkowie Zbrojnej Agencji Detektywistycznej zmagają się z konsekwencjami pułapki zastawionej przez organizację terrorystyczną Upadek Anioła, próbując oczyścić swoje imię z zarzutów terroryzmu. Zmagania te prowadzą do bezprecedensowej gry w kotka i myszkę z elitarnymi łowcami należącymi do grupy Ogarów, oraz innymi nowymi zagrożeniami, w tym armią wampirów. Konflikty stają się bardziej złożone, a ich stawka jest coraz wyższa, co prowadzi do nieoczekiwanych wydarzeń.
Miejsce 10: Shiguang Dailiren II

Gatunek: Dramat, Tajemnica, Supernatural, Suspens, Podróż w czasie
Ocena końcowa: 5,21

W drugim sezonie "Shiguang Dailiren", kontynuujemy emocjonującą podróż Chenga Xiaoshiego i Lu Guanga, którzy za pomocą unikalnej umiejętności potrafią wchodzić w fotografie i zmieniać przeszłość. Kontynuacja wprowadza nowe, jeszcze bardziej skomplikowane zadania, które testują naszych bohaterów i ich moralność, zmuszając do refleksji nad konsekwencjami ingerencji w wydarzenia z przeszłości. Tym razem Cheng Xiaoshi i Lu Guang muszą zmierzyć się z tajemniczym przeciwnikiem, który zagraża ich istnieniu. Podczas gdy Cheng Xiaoshi zostaje aresztowany pod zarzutem przestępstwa, Lu Guang trafia do szpitala w stanie krytycznym.
Miejsce 11: Kage no Jitsuryokusha ni Naritakute! 2. Sezon

Gatunek: Akcja, Komedia, Fantasy, Isekai, Reinkarnacja
Ocena końcowa: 5,19

W drugim sezonie "Kage no Jitsuryokusha ni Naritakute!" ponownie spotykamy się z Cidem Kagenou, który robi wszystko, by z cienia zarządzać tajemniczą organizacją. Nasz bohater manipuluje wydarzeniami z ukrycia i spełnia swoje marzenia z poprzedniego życia. Kontynuacja serii pogrąża się jeszcze głębiej w świat tajnych organizacji, magii i intryg. Cid i jego Shadow Garden muszą stawić czoła nowym, potężnym wrogom. Dzięki doskonałemu wyważeniu akcji i humoru, drugi sezon dostarcza widzom jeszcze więcej ekscytujących przygód i niespodziewanych zwrotów akcji.
Miejsce 12: Pluto

Gatunek: Akcja, Tajemnica, Sci-Fi, Suspens, Kryminał, Psychologiczne
Ocena końcowa: 5,16

"Pluto" to wyjątkowe anime, które adaptuje historię znaną z mangi kryminalnej Naoki Urasawy, inspirowanej klasykiem Osamu Tezuki "Astro Boy". Fabuła tego dzieła jest mroczna i skomplikowana, a historia dzieje się w świecie, w którym roboty i ludzie współistnieją. Głównym bohaterem serialu jest detektyw Europolu o imieniu Gesicht. Mężczyzna musi rozwikłać serię brutalnych morderstw zarówno ludzi, jak i najbardziej zaawansowanych robotów. Anime bada tematykę sztucznej inteligencji, emocji, tożsamości oraz współczucia w społeczeństwie, w którym granica między człowiekiem a maszyną jest bardzo cienka.
Miejsce 13: Mushoku Tensei II: Isekai Ittara Honki Dasu

Gatunek: Przygoda, Dramat, Fantasy, Ecchi, Isekai, Reinkarnacja
Ocena końcowa: 5,15

W drugiej części "Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu", kontynuujemy epicką podróż Rudeusa Greyrata. Reinkarnowany w alternatywnym świecie jako dziecko, dąży do tego, by nie zmarnować swojego nowego życia. W nowej odsłonie, Rudeus, już jako nastolatek, decyduje się na wyprawę na Północne Terytoria, aby odnaleźć swoją matkę. Na swojej drodze spotyka drużynę Counter Arrow, co staje się dla niego punktem zwrotnym i wyrywa go z marazmu. Z czasem nasz bohater otrzymuje możliwość studiowania na Uniwersytecie Magii Ranoa. W tym miejscu spotyka kogoś, kto w przeszłości był dla niego bardzo bliski.
Miejsce 14: Dr. Stone: New World

Gatunek: Przygoda, Komedia, Sci-Fi, Podróż w czasie
Ocena końcowa: 5,10

"Dr. Stone: New World" to kontynuacja przygód genialnego naukowca Senku Ishigamiego, który dąży do odbudowy cywilizacji za pomocą nauki. W tej części serii Senku i jego przyjaciele wyruszają w podróż statkiem w nieznane, aby znaleźć więcej zasobów i odszukać źródło dziwnego zielonego światła, które skamieniło ludzkość. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem i cała grupa napotyka na swojej drodze nowe zagrożenie. Aby móc kontynuować misję odbudowy świata, Senku oraz jego towarzysze będą musieli pokonać władcę pewnej niewielkiej wyspy, na której znajduje się kapsuła statku kosmicznego.
Miejsce 15: Jigokuraku

Gatunek: Akcja, Przygoda, Fantasy, Gore, Historia
Ocena końcowa: 5,09

"Jigokuraku" to mroczne, pełne akcji anime, opowiadające o byłym shinobi o imieniu Gabimaru. Mężczyzna otrzymuje od kata szansę na oczyszczenie swojego imienia i zdobycie wolności dla siebie i swojej żony. Wraz z grupą skazańców i egzekutorów, musi udać się na tajemniczą wyspę, na której według legend znajduje się eliksir nieśmiertelności. Na miejscu zastaje nieprzebytą dżunglę, pełną śmiertelnych pułapek i okrutnych potworów. Seria wyróżnia się unikalnym połączeniem elementów historycznych, mitologicznych i fantastycznych. Nie brakuje to zaskakujących zwrotów akcji i intensywnych walk.
Miejsce 16: Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka IV: Fuka Shou - Yakusai-hen

Gatunek: Akcja, Przygoda, Fantasy
Ocena końcowa: 5,08

Druga część czwartego sezonu "Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?" kontynuuje przygody Bell'a Cranela, młodego mężczyzny aspirującego do zostania największym poszukiwaczem przygód w mieście Orario. Po intensywnej pierwszej połowie sezonu, Bell i Ryuu zmagają się z potężnym potworem znanym jako Juggernaut. Nasi bohaterowie ledwo uchodzą z życiem i zostają rozdzieleni od reszty drużyny. Te dramatyczne okoliczności sprawiają, że możemy dowiedzieć się więcej o przeszłości Ryuu i jej byłych towarzyszach. Ten sezon kontynuuje tradycję serii, łącząc dynamiczne sceny akcji z rozwijaniem relacji między bohaterami.
Miejsce 17: Tengoku Daimakyou

Gatunek: Przygoda, Tajemnica, Sci-Fi, Survival
Ocena końcowa: 5,07

"Tengoku Daimakyou" to postapokaliptyczne anime, które zabiera nas do świata zamieszkiwanego przez tajemnicze, supernaturalne istoty znane jako Hiruko, polujące na ostatnich przy życiu ludzi. Głównym bohaterem serii jest chłopak o imieniu Maru, podróżujący przez zniszczoną Japonię z dziewczyną o imieniu Kiruko. Nasi bohaterowie podróżują w poszukiwaniu "nieba", w którym powinien się znajdować chłopiec podobny do Maru. Tymczasem w odizolowanej od świata placówce, pod bacznym okiem robotów i nauczycieli, wychowuje się Tokio – dziewczyna bardzo podobna do Maru.
Miejsce 18: Horimiya: Piece

Gatunek: Romans, Szkolne, Shounen
Ocena końcowa: 5,07

"Horimiya: Piece" to kontynuacja uwielbianej przez fanów serii "Horimiya", która skupia się na życiu Hori i Miyamury oraz ich znajomych. W tym sezonie możemy zobaczyć wcześniej nieopowiedziane historie z mangi i webkomiksu, które nie znalazły swojego miejsca w głównym anime. Bardziej szczegółowo zostaje ukazana relacja łącząca bohaterów, wyzwania, z jakimi się mierzyli, oraz inne rzeczy definiujące ich związek. Anime bada złożoność międzyludzkich relacji i wzajemnego zrozumienia, oferując autentyczne spojrzenie na miłość i przyjaźń. W nowym sezonie nie brakuje charakterystycznego dla serii humoru i lekkości.
Miejsce 19: Boku no Kokoro no Yabai Yatsu

Gatunek: Komedia, Romans, Szkolne
Ocena końcowa: 5,04

W "Boku no Kokoro no Yabai Yatsu" poznajemy Kyoutarou Ichikawę, zamkniętego w sobie licealistę, który zmaga się z ciemnymi myślami i społeczną nieporadnością. Chłopak marzy o tym, by zakończyć życie pięknej koleżanki z klasy, Anny Yamady. Szukając schronienia w bibliotece, Ichikawa często spotyka Yamadę objadającą się słodyczami, co zaczyna wpływać na jego opinię o dziewczynie. W miarę jak nasza dwójka spędza z sobą coraz więcej czasu, ich uczucia zaczynają ewoluować. Serial oferuje nam słodko-gorzkie doświadczenia, malują intymny portret młodości, samotności i pragnienia akceptacji.
Miejsce 20: Spy x Family Season 2

Gatunek: Akcja, Komedia, Shounen
Ocena końcowa: 5,04

Drugi sezon "Spy x Family" kontynuuje zabawne przygody rodziny Forgerów: szpiega Loida, zabójczyni Yor oraz ich potrafiącej czytać w myślach, adoptowanej córki Anyi. Podczas gdy Loid w dalszym ciągu robi wszystko dla zachowania pokoju między dwoma skonfliktowanymi krajami, rodzina napotyka na nowe wyzwania, które testują ich więzi i zdolność do utrzymania fasady normalnego życia. W drugim sezonie możemy obserwować między innymi misję, jakiej podejmuje się Yor na statku wycieczkowym, na którym ma ochraniać pewną ważną osobę. Gdy na ten sam statek trafiają Anya i Loid, nie trudno o nowe komiczne sytuacje.
Miejsce 21: Buddy Daddies

Gatunek: Akcja, Komedia
Ocena końcowa: 5,03

"Buddy Daddies" to niekonwencjonalna historia o dwóch mężczyznach, którzy nieoczekiwanie stają się opiekunami małej dziewczynki. Kazuki Kurusu i Rei Suwa są płatnymi zabójcami, których celem jest eliminacja niebezpiecznego bossa mafii. Niespodziewanie podczas misji na ich drodze staje czteroletnia Miri Unasaka, która przybyła do Tokio w Wigilię Bożego Narodzenia w poszukiwaniu swojego ojca. Pomimo początkowego zamiaru oddania Miri matce, niewinny uśmiech dziecka i jej pozytywne spojrzenie na świat szybko zdobywają serca zabójców. Mężczyźni postanawiają zapewnić Miri normalne dzieciństwo.
Miejsce 22: Skip to Loafer

Gatunek: Dramat, Szkolne, Seinen
Ocena końcowa: 5,01

Główną bohaterką "Skip to Loafer" jest Mitsumi Iwakura, pełna zapału dziewczyna z prowincji, która przeprowadza się do Tokio, by realizować swoje marzenia o wprowadzeniu pozytywnych zmian w Japonii i życiu w wielkim mieście. Mitsumi szybko odkrywa, że los ma wobec niej inne plany. Jej pierwszy dzień w nowej szkole rozpoczyna się od spóźnienia, a pierwszy kontakt robi złe wrażenie na rówieśnikach z klasy. Jej niewinność, bezpośredniość i niezachwiana determinacja prowadzą do serii zabawnych i często wzruszających sytuacji – zwłaszcza gdy Mitsum stara się dostosować do nowego otoczenia.
Miejsce 23: BanG Dream! It's MyGO!!!!!

Gatunek: Dramat, Muzyka
Ocena końcowa: 4,95

W najnowszej odsłonie serii "BanG Dream!", "It's MyGO!!!!" śledzimy kolejne przygody aspirujących zespołów dziewczęcych, dążących do osiągnięcia sławy w konkurencyjnym świecie muzyki. Bohaterką historii jest Anon Chihaya, która przenosi się do Haneoka Girls' Academy i marzy o założeniu własnego zespołu. W świecie, w którym granie w zespole jest popularnym hobby, Anon ma zamiar zostać wokalistką, jednak najpierw musi znaleźć członkinie do swojej grupy. Na swojej drodze spotyka Tomori Takamatsu, nieśmiałą dziewczynę z bolesną przeszłością w zespole CRYCHIC. Dzięki Tomori, Anon poznaje Taki Shiinę i Soyo Nagasaki, również byłe członkinie CRYCHIC.
Miejsce 24: Tsurune: Tsunagari no Issha

Gatunek: Sportowe, Szkolne
Ocena końcowa: 4,95

"Tsurune: Tsunagari no Issha" kontynuuje opowieść o Minato Narumiyi i jego drużynie z klubu łuczniczego, ukazując dalsze losy bohaterów w świecie japońskiego łucznictwa kyudo. Zespół Minato zmierza ku zawodom krajowym, mając nadzieję udowodnić, że ich wcześniejsze zwycięstwo nie było przypadkowe. Po zakończeniu turnieju prefekturalnego, Minato, razem z zespołem, stawia czoła kolejnym wyzwaniom. Zmagania na turnieju krajowym wymagają od nich cięższej pracy niż kiedykolwiek przedtem. Anime uwidacznia piękno łucznictwa i mocne przesłanie o dążeniu do doskonałości.
Miejsce 25: Kimi wa Houkago Insomnia

Gatunek: Romans, Szkolne, Seinen
Ocena końcowa: 4,95

W "Kimi wa Houkago Insomnia", spotykamy dwójkę licealistów, którzy odkrywają nietypowe miejsce ucieczki od codziennych problemów – opuszczone obserwatorium astronomiczne w szkole. Głównymi bohaterami serialu są cierpiący na bezsenność Natsuki i tajemnicza Isaki. Pomimo różnic, wspólny problem z zaburzeniami snu zbliża ich do siebie, umożliwiając dzielenie się sekretami i marzeniami. Gdy Ganta i Isaki zaczynają spędzać więcej czasu razem, odkrywają, że obecność drugiej osoby sprawia, że walka z bezsennością staje się łatwiejsza do zniesienia. Seria delikatnie porusza tematy samotności, przyjaźni i poszukiwania zrozumienia.
Miejsce 26: Hanma Baki: Son of Ogre 2. Sezon

Gatunek: Sportowe, Sztuki walki, Gore, Shounen
Ocena końcowa: 4,94

Drugi sezon "Hanma Baki: Son of Ogre" kontynuuje bezlitosne zmagania Bakiego Hanmy, dążącego do przekroczenia granic swojej siły, by w końcu pokonać swojego ojca, Yujiro Hanmę, uznawanego za najsilniejszego wojownika na świecie. W tym sezonie pojawia się niezwykły przeciwnik – jaskiniowiec o imieniu Pickle, który przetrwał od ery dinozaurów i został wybudzony z hibernacji dzięki nowoczesnej technologii. Jego nadludzkie zdolności bojowe, które pozwalały mu zabijać dinozaury gołymi rękami, szybko czynią go celem dla największych wojowników świata sztuk walki. Wśród nich jest Baki Hanma, młody i wyjątkowo utalentowany wojownik.
Miejsce 27: Zom 100: Zombie ni Naru made ni Shitai 100 no Koto

Gatunek: Akcja, Komedia, Horror, Supernatural, Suspens, Survival
Ocena końcowa: 4,93

Anime "Zom 100: Zombie ni Naru made ni Shitai 100 no Koto" opowiada historię Akiry, którego monotonne życie w korporacji zmienia się radykalnie w dniu, w którym świat zostaje nagle opanowany przez zombie. Akira postanawia stworzyć listę 100 rzeczy, które chce zrobić, zanim stanie się zombie. Wkrótce na swojej drodze spotyka dawno niewidzianego przyjaciela i dwie kobiety. Nasza paczka razem wyrusza na poszukiwanie lekarstwa na epidemię zombie, po drodze wypełniając listę nowymi pozycjami. Seria łączy horror z komedią i życiowymi przemyśleniami, ukazując podróż Akiry w poszukiwaniu sensu życia i prawdziwej wolności.


Sprawdź anime podobne do Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba


Miejsce 28: Atarashii Joushi wa Do Tennen

Gatunek: Okruchy życia
Ocena końcowa: 4,92

W "Atarashii Joushi wa Do Tennen" śledzimy Kentarou Momose, 26-letniego pracownika, który po problemach zdrowotnych spowodowanych przez nadużycia poprzedniego szefa, decyduje się na zmianę pracy. W nowym miejscu pracy jego szefem jest 34-letni Yuusei Shirosaki, który budzi obawy Momose'a przed powtórką z traumy. Niespodziewanie Shirosaki  okazuje się być niezwykle naturalnym człowiekiem, o nieskrępowanym podejściu do życia i pracy. Ich interakcje, pełne zabawnych nieporozumień i niespodziewanych momentów, stopniowo prowadzą do głębszego wzajemnego zrozumienia.
Miejsce 29: Yamada-kun to Lv999 no Koi wo Suru

Gatunek: Romans
Ocena końcowa: 4,92

"Yamada-kun to Lv999 no Koi wo Suru" to słodkie i ciepłe anime o dwóch graczach, którzy spotykają się w wirtualnym świecie gry MMORPG i stopniowo przenoszą swoją relację do rzeczywistości. Bohaterką serii jest Akane Kinoshita, studentka college'u, która po rozstaniu z chłopakiem kontynuuje grę w MMORPG 'Forest of Savior' (FoS). Na wydarzeniu offline poświęconym grze spotyka Akito Yamadę, zamkniętego w sobie licealistę i lokalnie znanego pro-gracza. Seria bada granice między wirtualnym a rzeczywistym światem, pokazując, jak wspólne zainteresowania mogą łączyć różnych ludzi.
Miejsce 30: Shangri-La Frontier: Kusoge Hunter, Kamige ni Idoman to su

Gatunek: Akcja, Przygoda, Fantasy
Ocena końcowa: 4,91

"Shangri-La Frontier: Kusoge Hunter, Kamige ni Idoman to su" opowiada o pasjonacie gier wideo, Rakurou Hizutome, który specjalizuje się w graniu i przechodzeniu słabych gier, tzw. "kusoge" (złych gier). Wśród graczy znany jest pod pseudonimem Sunraku. Jego najnowsze wyzwanie, Shangri-La Frontier, to rzekomo jedna z najtrudniejszych gier w historii. Jest to bardzo popularna i ceniona gra VR, którą Rakurou wybiera jako odskocznię od dotychczasowych, tragicznych tytułów. Wkrótce odkrywa, że to, czego nauczył się w grach "kusoge" okazuje się nieocenione w Shangri-La Frontier. Serial można uznać za hołd dla kultury gier wideo, celebrujący zarówno ich niedoskonałości, jak i elementy genialne.
Miejsce 31: Wu Liuqi: Anying Suming

Gatunek: Akcja, Przygoda, Komedia, Dramat, Tajemnica, Sztuki walki, Supermoce
Ocena końcowa: 4,91

"Wu Liuqi: Anying Suming" kontynuuje przygody tytułowego bohatera, Wu Liuqi, znanego również jako Fryzjer-Zabójca, który wraca do Królestwa Xuanwu, by stawić czoła swojemu przeznaczeniu i ochronić swoich towarzyszy oraz rodzinną wyspę Xiaoji. Przybycie nieznajomych na wyspę ponownie naraża życie naszego protagonisty na ryzyko. Wu Liuqi musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności i całą swoją wiedzę, by ochronić to, co dla niego najcenniejsze. Seria łączy elementy komedii, kina akcji i dramatu. Nasz bohater, pomimo zawodu zabójcy, posiada głębokie poczucie sprawiedliwości i moralności.
Miejsce 32: Tomo-chan wa Onnanoko!

Gatunek: Komedia, Romans, Szkolne
Ocena końcowa: 4,90

W anime "Tomo-chan wa Onnanoko!" śledzimy historię Tomo Aizawy, energicznej dziewczyny o chłopięcym charakterze, zakochanej bez pamięci w swoim najlepszym przyjacielu z dzieciństwa, Junichiro Kubocie. Junichiro, nieświadomy jej romantycznych uczuć, traktuje Tomo jak najlepszego kolegę, co staje się źródłem niezliczonych zabawnych sytuacji i nieporozumień. Nasza bohaterka jest zdeterminowana, by rozkochać w sobie Junichiro, dlatego podejmuje się różnych prób pokazania swojej bardziej kobiecej strony. Serial to słodka i zabawna opowieść o przyjaźni zmieniającej się w miłość.
Miejsce 33: Kidou Senshi Gundam: Suisei no Majo 2. Sezon

Gatunek: Akcja, Sci-Fi, Mechy
Ocena końcowa: 4,89

Drugi sezon "Kidou Senshi Gundam: Suisei no Majo" kontynuuje epicką sagę o konflikcie międzygwiezdnym, wzbogacając uniwersum Gundam o nowe, złożone postacie i zaawansowane technologie mobilnych zbroi. W tej części seria zagłębia się w skutki brutalnego ataku terrorystycznego w konsorcjum Quetta. Suletta Mercury wraca do pojedynków w Szkoły Technologii Asticassia, zaś Miorine Rembran czuwa przy łóżku rannego ojca. W międzyczasie dwaj członkowie Świtu Schyłku, sprawcy ataku, infiltrują szkołę naszej bohaterki. Stawia to Sulettę i jej przyjaciół w niebezpieczeństwie.
Miejsce 34: Tokyo Revengers: Tenjiku-hen

Gatunek: Akcja, Dramat, Supernatural, Podróż w czasie
Ocena końcowa: 4,89

W arcu "Tenjiku-hen" z serii "Tokyo Revengers", Takemichi Hanagaki staje przed największym wyzwaniem swojego życia. Po zwycięstwie nad Czarnymi Smokami i wchłonięciu pozostałych członków grupy przez Gang Tokyo Manji, nasz bohater miał nadzieję, że zapewni bezpieczeństwo swojej dziewczynie. Niestety na horyzoncie pojawił się nowy gang znany jako Tenjiku pod wodzą tajemniczego Izany Kurokawy. Przenosząc się ponownie do przyszłości Takemichi odkrywa, że to działania Izany i Kisakiego prowadzą do moralnego upadku Mikeya, co bezpośrednio skutkuje śmiercią Hinaty.
Miejsce 35: Undead Girl Murder Farce

Gatunek: Fantasy, Tajemnica
Ocena końcowa: 4,87

"Undead Girl Murder Farce" to anime będące połączeniem horroru, detektywistycznego thrillera i romansu. Główny bohater, Tsugaru Shinuchi, jest młodym detektywem specjalizującym się w sprawach związanych z nadprzyrodzonymi istotami. Towarzyszy mu Aya Rindo, będąca tylko głową, która poszukuje swojego ciała i zemsty na tajemniczym napastniku. Wraz z wiernym sługą, Tsugaru i Aya wyruszają do Europy, aby rozwikłać serię nadprzyrodzonych tajemnic i odnaleźć człowieka odpowiedzialnego za ich obecną sytuację. W miarę zagłębiania się w sprawę nasi bohaterowie odkrywają zaskakujące związki między światem żywych a umarłych.
Miejsce 36: Watashi no Shiawase na Kekkon

Gatunek: Dramat, Fantasy, Romans, Historia
Ocena końcowa: 4,87

"Watashi no Shiawase na Kekkon" to wzruszająca opowieść o Miyo Saimori, młodej kobiecie, która przez swoją rodzinę jest postrzegana jedynie jako narzędzie do zawarcia korzystnego małżeństwa. W ramach umowy między rodami dziewczyna zostaje narzeczoną Kiyoki Kudou, członka tajemniczej i wpływowej rodziny. Nasza bohaterka początkowo jest pełna obaw i niepewności co do swojego przyszłego życia i małżeństwa z mężczyzną, którego praktycznie nie zna. Z czasem odkrywa nie tylko prawdziwą naturę swojego męża, ale także własną siłę i zdolność do kochania. Serial jest opowieścią o przemianie, miłości i poszukiwaniu szczęścia.
Miejsce 37: Otonari no Tenshi-sama ni Itsunomanika Dame Ningen ni Sareteita Ken

Gatunek: Romans, Szkolne
Ocena końcowa: 4,87

Anime "Otonari no Tenshi-sama ni Itsunomanika Dame Ningen ni Sareteita Ken" to ciepła i zabawna opowieść. Bohaterem serialu jest Amane Fujimiya, zwykły licealista, który nieoczekiwanie zostaje wyciągnięty ze swojego samotnego życia przez anioła z sąsiedztwa, Mahiru Shiinę. Mahiru, dosłownie anioł w ludzkiej postaci, swoją dobrocią stopniowo zaczyna zmieniać życie Amane. Spotkanie tych dwojga staje się początkiem niezwykłej przyjaźni, a z czasem nawet czegoś więcej. Amane odkrywa, jak ważne jest bycie dla kogoś wsparciem, a Mahiru uczy się, że każdy potrzebuje kogoś bliskiego.
Miejsce 38: Niehime to Kemono no Ou

Gatunek: Fantasy, Romans
Ocena końcowa: 4,87

W "Niehime to Kemono no Ou" śledzimy historię Saliphie, młodej dziewczyny ofiarowanej jako ofiara dla nieuchwytnego i potężnego Króla Bestii, rządzącego królestwem demonów. Ku zaskoczeniu wszystkich, zamiast stać się ofiarą, Saliphie zostaje wybrana na królewską małżonkę. Dziewczyna rozpoczyna nieoczekiwaną podróż pełną magii, tajemnic i nieodkrytych uczuć. W świecie pełnym politycznych intryg i niebezpieczeństw, Saliphie i Król Bestii odkrywają, że ich związek może być kluczem do pokoju między światem ludzi a demonów. Serial jest mieszanką fantasy, romansu i dramatu.
Miejsce 39: Mahoutsukai no Yome Season 2

Gatunek: Dramat, Fantasy, Romans, Mitologia, Shounen
Ocena końcowa: 4,84

Drugi sezon "Mahoutsukai no Yome" kontynuuje opowieść o Chise Hatori, młodej adeptce magii. W tej odsłonie, Chise nadal bada swoje magiczne zdolności, jednocześnie mocniej zagłębiając się w skomplikowany świat magii, duchów i innych istot. Tym razem, Chise przyjmuje zaproszenie do prestiżowej Akademii Magii, w której ma szansę na rozwój swoich umiejętności i poznanie innych adeptów magii. Jej spokojne życie w akademii szybko zostaje zakłócone przez mroczne siły, dążące do wykorzystania unikalnych zdolności Chise dla własnych celów. W obliczu nowych zagrożeń, Chise i Elias muszą połączyć siły z przyjaciółmi.
Miejsce 40: Trigun Stampede

Gatunek: Akcja, Przygoda, Sci-Fi, Shounen
Ocena końcowa: 4,84

"Trigun Stampede" to odświeżona i odnowiona odsłona kultowej serii "Trigun", która ponownie wprowadza widzów w postapokaliptyczny pustynny świat pełen akcji i humoru. W tym surowym świecie śledzimy losy Vasha the Stampede, niesłusznie uważanego za groźnego przestępcę, za którego głowę wyznaczono ogromną nagrodę. Jego prawdziwa natura jest jednak daleka od przypisywanych mu zbrodni. Vash to pacyfista, którego życie splata się z tragiczną historią jego brata, Knivesa Millions. To właśnie Knives jest odpowiedzialnego za katastrofę, która doprowadziła ludzkość na krawędź zagłady.
Jak powstał ranking najlepszych anime 2023 roku?

Ocena końcowa widniejąca przy danym tytule została wyliczona na podstawie średniej ważonej, która uwzględniała różne czynniki. W ustaleniu kolejnosci w rankingu Animeholik Anime Awards brano pod uwagę ocenę, którą użytkownicy przyznali danemu anime na trzech popularnych portalach: MyAnimeList, Anime-Planet oraz AniList. Oprócz oceny, uwzględniona została także liczba głosów oddanych na każdym z tych portali oraz liczba oznaczeń serialu anime jako "Ulubionego".

Ostatecznie, wszystkie te elementy składowe zostały uwzględnione w obliczeniu średniej ważonej, która została przedstawiona w skali szkolnej od 1 do 6. Warto wspomnieć, że tylko na tytuły z top 40 oddano 6,13 mln głosów (oceny zbierane w pierwszej połowie lutego 2024)! To pozwoliło na wyliczenie najbardziej popularnych i najlepiej ocenionych anime w roku 2023.

Ranking uwzględnia wyłącznie seriale anime, które startowały w 2023 roku. W rankingu nie uwzględniono anime Shingeki no Kyojin: The Final Season - Kanketsu-hen, które doczekało się dwóch specjalnych odcinków telewizyjnych, których długość była zbliżona do filmów. Ich ocena według mojej średniej ważonej wynosiłaby 5,40/6.

Dotarliśmy do końca naszej podróży przez najlepsze anime 2023 roku. Ale nasza rozmowa o anime na tym się nie kończy. Teraz przyszedł czas na Was. Podzielcie się swoimi wrażeniami i odkryciami z 2023 roku. Które anime z 2023 roku było dla Was prawdziwym objawieniem? Które tytuły zasługują na więcej uwagi i dlaczego? A może jest anime, które Was szczególnie rozczarowało?

KOMENTARZE

Obserwuj Animeholik.pl w Google News
Nazwa

2x2,1,3-gatsu no Lion,1,91 Days,1,Accel World,2,Ai,1,Ajin,1,Akagami no Shirayuki-hime,1,Akame Ga Kill!,2,Akcja,9,Amagi Brilliant Park,1,AMV,3,Anime Awards,1,Anime Expo,1,Anime vs Rzeczywistość,1,Animowane Gify,5,AniRevo,1,Ankieta,1,AnoHana,3,Ansatsu Kyoushitsu,5,Ao no Exorcist,1,Aoki Hagane no Arpeggio,1,Artland,1,Assassin's Creed,3,Atri: My Dear Moments,1,Attack on Titan,17,Avatary,4,Bakemono no Ko,1,Baki,1,Bakuman,2,Barakamon,2,Big Order,1,Black Lagoon,1,Blame!,1,Blood Lad,1,Boku dake ga Inai Machi,3,Boku no Hero Academia,1,Boże Narodzenie,2,Butch Hartman,1,Buzzfeed,1,Candy Japan,1,Charapedia,17,Charlotte,1,Chiny,2,Chłopiec i czapla,1,Chuunibyou demo Koi ga Shitai,1,Ciekawostki,24,Coluboccoro,1,Cosplay,9,CupSell,1,Czarodziejka z Księżyca,1,Czas,1,Dakimakura,2,DanMachi,3,Death Note,7,Death Parade,1,Demi-chan wa Kataritai,1,Demon Slayer,4,DeviantArt,7,Discord,1,Disney,10,Donten ni Warau,1,Dosanko Gal wa Namara Menkoi,1,Dragon Ball,1,Dramat,5,Dungeon Meshi,1,Durarara!!,1,Dzień Ojca,1,Egmont,12,Etsy,1,Fairy Tail,1,Fantasy,12,Fate,2,Fate/Apocrypha,1,Film,50,Filmweb,1,Flying Witch,1,Full Metal Panic!,1,Fullmetal Alchemist,2,Gadżety,14,Gantz:O,1,GATE,2,Gekkan Shoujo Nozaki-kun,1,Geno Studio,1,Gimai Seikatsu,1,Gintama,3,Głosowanie,1,Godzilla,1,Gore,1,Gra,8,Gra wideo,4,Grafika,49,Gry,1,Gwiezdne Wojny,6,Gyakusatsu Kikan,2,Haifuri,1,Haikyuu!!,1,Handa-kun,1,Happy Sugar Life,1,Harem,2,Harmony,1,Haruchika,1,Hentai Ouji to Warawanai Neko,1,Hikikomori,1,Himouto! Umaru-chan,1,Historyczne,3,Hoozuki no Reitetsu,1,Horror,4,Humble Bundle,2,Hunter x Hunter,3,IBM,1,Idole,1,Isekai,5,Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu,1,Ito Junji: Collection,1,Japonia,34,Jedzenie,4,Język japoński,4,Jitsu wa Watashi wa,1,Jujutsu Kaisen,1,Junketsu no Maria,1,Kaijuu 8-gou,1,Kantai Collection: KanColle,2,Karaoke,1,Keijo,1,Kemono Friends,1,Kickstarter,1,Kimi no Na wa.,5,Kingdom,2,Kiseijuu,4,Kishuku Gakkou no Juliet,1,Kitsune,1,Kobayashi-san Chi no Maid Dragon,1,Koe no Katachi,1,Kokkoku,1,KokoSake,1,Komedia,7,Konkurs,2,KonoSuba,1,Konwent,1,Konwent fanów,3,Koutetsujou no Kabaneri,1,Książka,1,Kubki,3,Kuchnia japońska,3,Kultura otaku,9,Lazarus,1,League of Legends,2,Liebster Blog Award,2,Light Novel,3,Log Horizon,1,Love Live!,2,Made in Abyss,2,MAL,1,Mamoru Hosoda,1,Manaria Friends: Shingeki no Bahamut,1,Manga,30,Manglobe,1,Maoyuu Maou Yuusha,1,Mato Seihei no Slave,1,McDonald's,1,Mecha,2,Memy,2,Mirai no Mirai,1,Mitologia,2,Mob Psycho 100,3,Mochi,1,Moe,1,Monster Musume no Iru Nichijou,1,Mushishi,1,Muzyka,15,My Hero Academia,2,My Oni Girl,1,Mystery,2,Nagrody,3,Nanbaka,1,Naruto,2,Neon Genesis Evangelion,1,Netflix,10,Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?,2,Nisekoi,3,No Game No Life,2,Non Non Biyori,1,Noragami,3,Occultic;Nine,1,Od autora,17,Omoide no Marnie,2,One Piece,6,One Punch Man,5,Ore Monogatari!!,1,Otaku,1,Otaku Coin,1,Overlord,2,Paczka,2,Pan de Peace!,1,Park rozrywki,1,Perfect Bones,1,Plakat,1,Planet With,1,Pokemon,1,Prima aprilis,2,Prison School,1,Production IMS,1,Program,1,Przeczucie,1,Przeglądarka,2,Przepisy,1,Przygodowe,4,Pyrkon,2,Rakugo,1,Ranking,74,Re:Zero,1,Reddit,1,Regalia: Of Men and Monarchs,1,Regalia: The Three Sacred Stars,1,Reklama,2,Remcon,1,Rokka no Yuusha,1,Romans,5,Roukin,1,Ryuuou no Oshigoto!,1,Samuraj i Stich,3,Sci-Fi,2,Seiyuu,2,Serial,152,Shia LaBeouf,1,Shigatsu wa Kimi no Uso,1,Shingeki no Bahamut: Genesis,2,Shounen,4,Sidonia no Kishi,3,Silver Spoon,3,Slice of life,3,Solo Leveling,3,Sonda,1,Space Dandy,1,Spirited Away: W krainie Bogów,1,Spy x Family,1,Steins;Gate,1,Strony internetowe,3,Studio anime,3,Studio Ghibli,8,Supernatural,5,Sushi,1,Sword Art Online,6,Sword Art Online: Memory Defrag,1,Sword Oratoria,1,Szkolne,2,Taifuu no Noruda,1,Taimadou Gakuen 35 Shiken Shoutai,1,Tajemnica,1,Tapety,12,Telewizja,1,Terra Formars,2,Time Travel Shoujo,1,To,1,Tokyo ESP,1,Tokyo Ghoul,5,Tokyo Ghoul:re,1,Tsuyokute New Saga,1,Turystyka,1,TV Drama,3,Twisted-Wonderland,1,Tydzień z anime,402,TyranoBuilder,1,Urodziny,2,Ushio to Tora,1,Utawarerumono: Itsuwari no Kamen,1,Visual Novel,1,W anime na procentach,6,Walentynki,1,WatchMojo,1,Wednesday,1,Working!!,1,WOWBOX,1,Yuri,1,Yuri!!! on Ice,1,Yuujinchou,1,Zankyou no Terror,1,Zom 100,1,Zombie,1,Zwiastun,22,
ltr
item
Animeholik – anime, manga i kultura Japonii: Top 40 najlepszych seriali anime 2023 roku
Top 40 najlepszych seriali anime 2023 roku
Animeholik Anime Awards rozdane. Pierwsze miejsce dla Sousou no Frieren, druga nagroda dla Jujutsu Kaisen 2. Sprawdź pozostałe najlepsze anime z 2023.
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh85uKx4xiJ9NAn0CGR47A5yLIeYFfItOiZeVZSImExUThU0mG3Z31N0KG2cKq5QoF9W_MLqvsxosa6GOw4evc5OJ4aJ930FvmLWkWjNRQ6Uwcpu9rXz3zcvMuD5M6PJqRgNfrH0-kpFocgY8tdAVqyP52UuhVyMK48jj0sxEC9OOAbmmK7sVEjGHA_AKnC/s1600-rw/kolaz-anime-2023.webp
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh85uKx4xiJ9NAn0CGR47A5yLIeYFfItOiZeVZSImExUThU0mG3Z31N0KG2cKq5QoF9W_MLqvsxosa6GOw4evc5OJ4aJ930FvmLWkWjNRQ6Uwcpu9rXz3zcvMuD5M6PJqRgNfrH0-kpFocgY8tdAVqyP52UuhVyMK48jj0sxEC9OOAbmmK7sVEjGHA_AKnC/s72-c-rw/kolaz-anime-2023.webp
Animeholik – anime, manga i kultura Japonii
https://www.animeholik.pl/2024/02/top-40-najlepszych-seriali-anime-2023.html
https://www.animeholik.pl/
https://www.animeholik.pl/
https://www.animeholik.pl/2024/02/top-40-najlepszych-seriali-anime-2023.html
true
6198561539176426849
UTF-8
Załadowano wszystkie posty Nie znaleziono żadnych postów WYŚWIETL WSZYSTKO Czytaj więcej Odpowiedz Anuluj odpowiedź Skasuj Przez Główna STRONY POSTY Wyświetl wszystko POLECANE DLA CIEBIE TEMATYKA ARCHIWUM SZUKAJ WSZYSTKIE POSTY Nie znaleziono żadnego wpisu pasującego do Twojego zapytania Wróć do głównej Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Ndz Pon Wto Śro Czw Pią Sob Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru przed chwilą 1 minutę temu $$1$$ minut temu 1 godzinę temu $$1$$ godzin temu Wczoraj $$1$$ dni temu $$1$$ tygodni temu więcej jak 5 tygodni temu Obserwujący Obserwuj TA TREŚĆ PREMIUM ZOSTAŁA ZABLOKOWANA Krok 1: Podziel się w mediach społecznościowych Krok 2: Kliknij w link udostępniony na Twoim profilu Skopiuj cały kod Zaznacz cały kod Cały kod został skopiowany do schowka Nie można skopiować kodów / tekstów, naciśnij [CTRL] + [C] (lub CMD + C na Macu), aby skopiować Spis treści