Każdy fan anime ma swój ulubiony opening, do którego okazjonalnie lubi wracać, prawda? Ja również takie posiadam, o czym mogliście się przekonać kilka dni temu, kiedy na blogu umieściłem wpis w którym dałem wam do posłuchania opening z Higurashi no naku koro ni.

Dziś chciałbym nieco bardziej rozwinąć ten temat i wrzucić tu kilka openingów, do których lubię od czasu do czasu wracać .

1. Opening Higurashi no naku koro ni.

Piosenka początkowa do anime "Higurashi no naku koro ni". Utwór nazywa się "Naraku no Hana" a jego wykonawczynią jest Eiko Shimamiya.2. Opening Tokyo Ghoul.

Piosenka zadebiutowała na zakończenie pierwszego odcinka Tokyo Ghoul, zaś w kolejnych odcinkach była już openingiem. Jest to utwór Unravel w wykonaniu TK z zespołu Ling Tosite Sigure.3. Opening Fullmetal Alchemist: Brotherhood.

Pierwszy i zdaniem wielu najlepszy opening z anime Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Piosenka nosi nazwę "Again" i jest śpiewana przez japońską piosenkarkę o pseudonimie Yui.4. Opening Sword Art Online.

Opening pierwszego sezonu Sword Art Online. Piosenka nosi nazwę "Crossing field" a wykonuje ją japońska piosenkarka znana pod pseudonimem LiSA (Risa Oribe).5. Opening Sword Art Online II.

Również SAO II mogło się pochwalić dobrym openingiem. Tutaj możemy usłyszeć piosenkę pod tytułem Ignite w wykonaniu Eir Aoi. Dla odmiany zobaczcie pełną wersję w teledysku wokalistki.6. Opening Steins;Gate.

Piosenką otwierającą anime Steins;Gate był utwór "Hacking to the Gate". Piosenkę napisał Chiyomaru Shikura, a zaśpiewała ją wokalistka Kanako Itō.
Chętnie posłucham waszych ulubionych openingów, dlatego dajcie znać w komentarzach co wam się podoba.
Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

2 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. fajna stronka

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki. Oczywiście zapraszam do odwiedzin w przyszłości. Przy okazji aktualizuję dwa wygasłe filmiki :)

      Usuń