Ansatsu Kyoushitsu (ang. Assassination Classroom) to anime stworzone na podstawie mangi pod tym samym tytułem, napisanej i zilustrowanej przez mangakę o imieniu Yusei Matsui. Reżyserem anime został Seiji Kishi, a więc człowiek, który w ostatnich latach pracował przy takich seriach jak "Persona 4: The Golden Animation", "Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova" oraz "Angel Beats!".

Koro-sensei przy szkolnej tabliscy, screen z anime Ansatsu Kyoushitsu Zniszczony księżyc i fragmenty srebrnego globu, za którymi widać Ziemię

Pewnego dnia ludzie są świadkami niesamowitego wydarzenia. Na oczach świata zostaje zniszczone 70% powierzchni księżyca, przez co srebrny glob przybiera kształt półksiężyca. To niezwykłe wydarzenie nie jest dziełem przypadku, bowiem za zniszczeniem naszego naturalnego satelity stoi złoczyńca przypominający ośmiornicę. Teraz ta sama istota grozi światu, że za rok zrobi to samo z Ziemią, jednocześnie dając ludzkości ostatnią szansę.

Nie wiedzieć czemu obcy chce zostać wychowawcą klasy 3-E gimnazjum, którą prócz standardowych przedmiotów będzie uczył zabijania. Informacja o tym gdzie aktualnie przebywa złoczyńca zostaje zatajona, a japoński rząd obiecuje nagrodę 10 miliardów jenów (niemal 310 milionów złotych) uczniowi, któremu uda się zabić swojego nowego nauczyciela.

Screen z Assassination Classroom na którym Koro-sensei naucza uczennicę, która podnosi na niego nóż Koro-sensei i Karma Akabane, jeden z uczniów który dochodzi do klasy 3-E w trakcie anime Ansatsu Kyoushitsu

Sprawa nie jest łatwa, bowiem na Koro-sensei'a – jak nazwali ośmiornicę uczniowie – nie działa standardowa broń, a ponadto może się on poruszać z prędkością dochodzącą do 20 mahów (w temperaturze 15°C jest to 24 500 km/h czyli 20x1225 km/h). Uczniowie jednak nie zostają zostawieni z niczym, bowiem rząd wyposaża ich w specjalną broń działającą tylko na Koro-sensei'a, a nie robiącą krzywdy ludziom – broń ta wykonana jest z materiału, który na pierwszy rzut oka przypomina tworzywa sztuczne.

Tak oto kolejne odcinki mijają nam na próbach zabójstwa nauczyciela grożącego zniszczeniem Ziemi, ośmiornicy która okazuje się najlepszym wychowawcą jakiego kiedykolwiek miała klasa 3-E. Sposób w jaki Koro-sensei podchodzi do uczniów – poświęcając im dużo czasu i motywując do nauki – może się podobać każdemu widzowi. Oczywiście, że podoba się to również uczniom klasy 3-E. Jednakże stoją oni przed sporym dylematem, wszak na ich barkach spoczywa los całej Ziemi.

Nagisa Shiota oraz Koro-sensei trzymajacy rakietę - główni bohaterowie Ansatsu Kyoushitsu Koro-sensei i goniący go uczniowie z bronią z klasy 3-E gimnazjum

Na sam koniec warto wspomnieć, że Koro-sensei to jeden z głównych bohaterów, ale nie jedyny. Kolejnym głównym bohaterem jest uczeń klasy 3-E Nagisa Shiota, który w anime Assassination Classroom pełni również funkcję narratora. Nagisa jest wątłym nastolatkiem o niebieskich włosach. Jest przyjacielski, ostrożny wobec innych i spostrzegawczy, dlatego jako jedyny z klasy sporządza notatki o słabych stronach Koro-sensei'a.


Podstawowe informacje o anime Ansatsu Kyoushitsu


Na antenie: od 10 stycznia 2015 do chwili obecnej.
Liczba odcinków: 22.
Gatunek: Akcja, Komedia, Szkolne, Shounen, Supernatural.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

1 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.