1. Opublikowano główny motyw przewodni drugiego sezonu "Akagami no Shirayuki-hime". Pierwszy sezon anime emitowany był od 7 lipca do 22 września tego roku, zaś sezon drugi ma rozpocząć nadawanie w styczniu 2016 roku.

Plakat drugiego sezonu Akagami no Shirayuki-hime


2. Warner Entertainment Japan opublikował 150-sekundową próbkę piosenki "PLASMIC FIRE", która zostanie wykorzystana w nadchodzącym anime Accel World: Infinite Burst.3. Po tym jak 21 listopada zadebiutował pierwszy film "Digimon Adventure tri. 1: Saikai", podano do informacji, że premiera drugiego filmu o tytule "Digimon Adventure tri. 2: Ketsui" nastąpi 12 marca 2016 roku. Cała seria "Digimon Adventure tri." ma zostać podzielona na 6 filmów kinowych.

Bohaterowie Digimon Adventure tri.


4. Anime "Sushi Police" przyjmie jednak formę krótkich filmików 3DCG, które będą emitowane w odstępach tygodniowych już od 7 stycznia 2016 roku na Tokyo MX. Poinformowano, że każdy odcinek będzie trwał około 5 minut, a także wydano nowy zwiastun serii.5. Zbliżają się święta, a to oznacza, że pora zacząć szukać inspiracji na świąteczne ciasta. Jeżeli jesteś fanem "Fairy Tail" pomyśl o przygotowaniu tematycznego torciku - przepis na takowy pojawił się ostatnio na kanale Rosanny Pansino.6. Wydawnictwo Kadokawa ogłosiło, że 21. tom powieści ilustrowanej "Zero no Tsukaima" autorstwa zmarłego Noboru Yamaguchi'ego ukaże się na świecie w dniu 25 lutego 2016 roku. Autor zmarł w kwietniu 2013 roku z powodu raka, jednak pozostawił wydawnictwu proponowane zakończenie serii, które ma nastąpić w kolejnych dwóch tomach. Obecnie seria jest dokańczana przez innego autora, zgodnie z wolą zmarłego.7. Manga Gin no Saji (Silver Spoon) powróci 27 stycznia 2016 roku po 8-miesięcznej przerwie! Zostało to ogłoszone w 52. numerze magazynu Weekly Shonen Sunday, który został opublikowany w tym tygodniu w Japonii. Autorka mangi musiała zrobić sobie przerwę, by zaopiekować się członkiem rodziny w chorobie.

Manga Silver Spoon, Gin no Saji


8. Już 13 stycznia o godzinie 25:05 (czyli 14 stycznia po północy) na Tokyo MX zadebiutuje anime "Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!" - komedia fantasy, będąca adaptacją powieści ilustrowanej pod tym samym tytułem. Bohaterem anime jest Satou Kazuma, którego dotychczasowe życie skończyło się z powodu wypadku drogowego. Na szczęście dla niego, bogini proponuje mu rozpoczęcie nowego życia w innym świecie.9. Dnia 27 listopada został opublikowany długo oczekiwany 13. tom mangi "Yotsubato!". Jednocześnie podano informację, że seria została już wydrukowana na całym świecie w 13 milionach egzemplarzy. Manga opowiada o 5-letniej dziewczynce, która mieszka w Japonii wraz ze swoim przybranym ojcem. Dziewczynka jest energiczna, ciekawa świata i nieświadoma bardzo wielu rzeczy - nawet tych, o których powinno wiedzieć pięcioletnie dziecko.

Manga Yotsubato!


10. W styczniowym numerze magazynu Aria, który wyszedł w Japonii 28 listopada, pojawił się pierwszy rozdział spin-offu mangi Nanatsu no Taizai z podtytułem "Production". W nowej serii nazwanej "Nanatsu no Taizai Production" postacie znane nam z oryginalnej mangi są aktorami biorącymi udział w serialu telewizyjnym. Meliodas jest genialnym aktorem młodego pokolenia, Diane wciela się w olbrzymkę dzięki efektom specjalnym itd.

Okładka Nanatsu no Taizai Production
Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.