Marcowe wydanie magazynu Young Ace, które wejdzie do sprzedaży w ten czwartek, ujawnia datę zakończenia mangi "Boku dake ga Inai Machi". Manga autorstwa Kei'a Sanbe ma zostać zakończona w kwietniowym numerze Young Ace, który pojawi się w sprzedaży 4 marca 2016 roku. Magazyn podaje również informację, że obecne siedem tomów mangi zostało wydrukowanych w liczbie 2,54 miliona egzemplarzy.

Okładka pierwszego tomu mangi Boku dake ga Inai Machi

Historia mangi toczy się wokół 29-letniego mangaki Satoru, który posiada pewną nadprzyrodzona zdolność - ilekroć komuś z jego otoczenia dzieje się krzywda, ten cofa się w czasie do momentu przed wystąpieniem incydentu. Dzięki temu może pomagać innym, często za cenę własnego zdrowia. Kiedy ktoś bliski Satoru zostaje zamordowany, mężczyzna cofa się w czasie aż do momentu swojej nauki w szkole podstawowej, na miesiąc przed tym jak zginęła jego koleżanka z klasy, Kayo. Wygląda na to, że aby ocalić bliską sobie osobę, Satoru będzie musiał rozwiązać sprawę porywacza i mordercy dzieci.

Manga doczekała się adaptacji anime pod tym samym tytułem. Serial Boku dake ga Inai Machi został zaplanowany na 12 odcinków, a jego zakończenie powinno nastąpić 25 marca, a więc trzy tygodnie po zakończeniu mangi. Reżyser Tomohiko Ito pisał już w mediach społecznościowych, że zakończenie anime będzie takie samo, jako zakończenie oryginalnej mangi. Warto jeszcze wspomnieć, że manga doczeka się też filmu live-action, którego premiera w japońskich kinach nastąpi 19 marca.

Zwiastun anime Boku dake ga Inai Machi (angielskie napisy)Anime Boku dake ga Inai Machi zbiera wiele pochlebnych recenzji. Po pierwszych czterech odcinkach serial może się pochwalić średnią oceną 9,03/10 na MAL co daje mu 11 miejsce na liście najlepiej ocenianych anime wszech czasów wspomnianego portalu. Jedna z tegorocznych perełek, którą sam oglądam i polecam.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

2 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Dotychczas obejrzałam wszystkie odcinki anime, zaraz jak wychodzą w sobotę z polskimi napisami, i muszę przyznać, że seria jest niesamowita. Głęboka historia, do tego trzyma cały czas w niepewności i napięciu. Bardzo możliwe, że to będzie mój numer jeden w tym roku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Boku dake ga Inai Machi ma już 7 miejsce w rankingu :)

    OdpowiedzUsuń