1. W Japonii wydano olbrzymi tom mangi Death Note, który mieści w sobie dwanaście tomów oryginalnej mangi. Ta niezwykła pozycja wydawnicza składa się z 2400 stron i kosztuje 2700 jenów (102 złote).

Ogromny tom mangi Death Note na 2400 stron

2. Uniwersytet Iwaki Meisei w prefekturze Fukushima opublikował na swoim kanale na YouTube nową animowaną reklamę jednego z kierunków studiów. Reklamę przygotowało studio Production I.G, i możemy w niej zobaczyć nową studentkę uczącą się pielęgniarstwa, oddającą się aktywnościom w klubie hula.3. W dziesiątym tygodniu wyświetlania, film Kimi no Na wa. spadł z pierwszego miejsca japońskiego, tygodniowego zestawienia box office. Pierwsze miejsce stracił na rzecz filmu aktorskiego Death Note: Light Up the New World.4. Studio 4°C przygotowało krótką, steampunkową animację. W animacji noszącej tytuł "Chiryokumaru" możemy zobaczyć mężczyznę ładującego swój pancerz mocą chińskich znaków.5. W magazynie Nakayoshi pojawiła się informacja z której wynika, że nowe anime Cardcaptor Sakura jest w drodze. Więcej informacji na ten temat może zostać ujawnionych już w grudniu.6. Jeszcze w grudniu będziemy mogli zobaczyć nowe anime z serii Fate - Fate/Grand Order. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym miejscu.7. Aktorka głosowa Ayana Taketatsu postanowiła puścić oczko swoim fanom, przebierając się za Azusę Nakano, której użycza głosu w anime K-On!

Ayana Taketatsu (z lewej) jako Azusa Nakano

8. Wydawnictwo Shueisha opublikowało animowany zwiastun 11. tomu mangi Boku no Hero Academia (My Hero Academia), który trafił do sprzedaży w Japonii dnia 4 listopada.9. Opublikowano nowy plakat i skład zespołu produkcyjnego oryginalnego anime "Seiren", które zadebiutuje w TBS w styczniu 2017 roku. Reżyserem anime jest Tomoki Kobayashi (Akame ga Kill!), za projekty postaci będzie odpowiadać Naoto Hosoda (Nagasarete Airantou), a Kisai Takayama zajmie się kompozycją serii. Anime zostało opisane jako pasjonująca historia miłosna z nowymi bohaterkami.

Seiren - plakat nowego anime


10. W tym tygodniu w Japonii został wydany ostatni, 74. tom mangi Bleach, który przy okazji ujawnił plany wydania dwóch powieści light novel. Pierwsza z nich, napisana przez Makoto Matsubarę, skupi się na Renjim oraz Rukii. Drugą powieść napisze Ryohgo Narita, a jej fabuła opowie o konflikcie z tajemniczym wrogiem. Pierwsza książka pojawi się jeszcze pod koniec tego roku, zaś druga wyjdzie w 2017 roku.

74. tom mangi Bleach i zapowiedź nowelek


Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.