1. Już w grudniu manga One Piece obchodzić będzie 20. urodziny, i aby to uczcić, sklep internetowy PREMICO wydaje limitowaną edycję zegarków inspirowanych dziełem Eiichirō Ody. W sprzedaży pojawi się tylko 5000 zegarków, każdy w cenie 48 384 jenów (już z doliczonym podatkiem), co daje w przeliczeniu na złotówki około 1550 zł. Stronę zegarka znajdziecie w tym miejscu.
2. Grudniowy numer magazynu Monthly Comic Zenon ujawnił, że w produkcji jest nowe anime z serii Souten no Ken, co jest częścią obchodów 35-lecia dzieła Buronson'a oraz Tetsuo Hary. Anime Souten no Ken Re:Genesis ma zadebiutować już na wiosnę przyszłego roku. Strona nowego projektu działa pod tym adresem http://www.souten-regenesis.com3. Według The Association of Japanese Animations (AJA), japońskiego stowarzyszenia reprezentującego około 100 firm produkujących anime, całkowita wartość rynkowa branży anime w 2016 r. po raz pierwszy w historii przekroczyła barierę 2,0009 biliona jenów (nieco ponad 64 miliardy złotych). Dla porównania w 2015 roku wartość światowego rynku anime wynosiła 1,83 biliona jenów, co oznacza niemal 10% wzrost. Według AJA duży wpływ na wzrost wartości branży anime mają takie czynniki jak dystrybucja zagraniczna i przesyłanie strumieniowe anime poza Japonią (zwłaszcza na rynku Chińskim), koncerty, przedstawienia, imprezy i targi branżowe, pokazy filmów, wystawy w muzeach a nawet kawiarnie anime.4. Na oficjalnej stronie NHK pojawiła się informacja dotycząca planowanego wydania anime na podstawie powieści Tsurune: Kazemai Kōkō Kyūdō-bu. Serial anime zostanie wydany w 2018 roku, a za jego produkcję odpowiada studio Kyoto Animation. Jest to historia nastolatka, który wraz z przyjaciółmi z klubu łuczniczego zamierza wygrać turniej prefekturalny.

Tsurune: Kazemai High School's Archery Club


5. Otrzymaliśmy pierwszy zwiastun anime Gakuen Babysitters, którego premierę zaplanowano na styczeń 2018 roku. Wideo prezentuje głównego bohatera pracującego jako opiekun(ka) do dzieci.6. Manga Piano no Mori otrzyma telewizyjne anime, które trafi do telewizji NHK w kwietniu 2018 roku. Dodatkowo podano do informacji, że manga rozeszła się już w 6 milionach egzemplarzy. Jest to historia dwóch chłopców z różnych środowisk, których wspólnym mianownikiem jest gra na fortepianie. Pierwszy pochodzi z biednej rodziny i gry nauczył się na fortepianie porzuconym w lesie. Drugi jest dzieckiem dwóch uznanych fortepianistów. W 2007 roku manga Piano no Mori otrzymała film, którego zwiastun znajduje się poniżej.7. Z najnowszej książki Aoyama Gosho 30-Shūnen Hon (Gosho Aoyama 30th Anniversary Book), wydanej w Japonii 18 października, dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o pracy Gosho Aoyamy. Twórca rysuje mangę przez 20 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, robiąc sobie w ciągu dnia trzy 15-minutowe przerwy, oraz śpi tylko od 11:00 do 14:00. W jego planie dnia jest też drzemka od 2:00 do 2:30, jednak w przypadku nawału pracy, Aoyama ją pomija. Na więcej snu pozwala sobie tylko w weekendy, kiedy śpi 12 godzin i pracuje nad scenariuszem. Więcej na temat grafika Gosho Aoyamy dowiecie się z artykułu na Anime News Network.8. Opublikowano zwiastun filmu Donten ni Warau Gaiden: Ketsubetsu, Yamainu no Chikai, pierwszego z trylogii filmów na podstawie mangi Donten ni Warau Gaiden, który wejdzie do kin 2 grudnia 2017 roku. W 2014 roku mogliśmy oglądać serial anime Donten ni Warau.9. Na oficjalnej stronie filmu aktorskiego Fullmetal Alchemist pojawiła się informacja z której wynika, że film zadebiutuje w kinach 190 krajów na całym świecie - w tym w Stanach Zjednoczonych i Europie. Ma to być największe kinowe otwarcie japońskiego filmu w historii. Japończycy obejrzą film już 1 grudnia 2017 roku. Na tę chwilę wciąż nie wiadomo czy film pojawi się w Polsce.10. Hayao Miyazaki ujawnił tytuł jego najnowszego filmu anime, który brzmi Kimi-tachi wa dou ikiru ka (How Are You Living?). Reżyser zdradził, że ukończenie filmu zajmie około 3-4 lat. Film współdzieli tytuł z książką autorstwa Genzaburo Yoshino z 1937 roku, która ma mieć szczególne znaczenie dla bohatera anime.

Ksiażka Genzaburo Yoshino Kimi-tachi wa dou ikiru ka


Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

3 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

 1. Nie wyobrażam sobie pracowania po 20 godzin dziennie tak jak Aoyama. :o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten człowiek jest totalnie poświęcony temu co robi. Mi też w głowie się nie mieści spanie po 3 do 3,5 godziny dziennie. Sam przeważnie śpię 6 do 7. Obojętnie czy dzień pracy, czy weekend.

   Usuń
 2. Nawet nie liczę na to, że wydadzą FMA w Polsce.

  OdpowiedzUsuń