$type=grid$count=4$tbg=rainbow$meta=0$snip=0$rm=0$show=home

Obserwuj Animeholik.pl w Google News

Gra Solo Leveling: Arise - Czekając na premierę koreańskiego fenomenu

Odkryj świat gry Solo Leveling: Arise w naszym szczegółowym artykule. Poznaj fabułę, bohaterów, rozgrywkę i więcej informacji na temat tej gry akcji.

Gra Solo Leveling: Arise to tytuł inspirowany popularną koreańską manhwą, który ma szansę zaznaczyć swoje miejsce w świecie gier akcji i RPG na platformach mobilnych oraz PC. Gra przenosi nas do fascynującego świata Solo Leveling, w którym "Przebudzeni łowcy" walczą z potworami z innych wymiarów, próbując przetrwać w świecie pełnym niebezpieczeństw. Solo Leveling: Arise obiecuje ekscytującą rozgrywkę, widowiskowe walki i niezwykłą fabułę, która z pewnością urzeknie zarówno fanów manhwy, jak i nowych graczy.

Manhwa Solo Leveling zdobyła ogromną popularność na całym świecie, przyciągając miliony czytelników swoją oryginalną historią, rozbudowanym światem i ciekawymi postaciami. Teraz, dzięki współpracy z Netmarble, wiodącą koreańską firmą deweloperską, Solo Leveling trafia na ekrany naszych urządzeń mobilnych i komputerów, oferując graczom okazję, by na własne oczy zobaczyć, jak wygląda życie łowców i ich walka z potworami.

Firma Netmarble, założona w 2000 roku przez Bang Jun-hyuk, to obecnie największe przedsiębiorstwo produkujące gry mobilne w Korei Południowej. Swoją pozycję na rynku zawdzięcza takim hitom, jak Lineage 2 Revolution czy Marvel: Future Fight. Dzięki doświadczeniu, pasji i zaangażowaniu zespołu Netmarble, możemy być pewni, że Solo Leveling: Arise będzie kolejnym tytułem, który przypadnie do gustu graczom na całym świecie.

Sung Jinwoo, główny bohater gry Solo Leveling Arise
Fot. Grafika promująca grę Solo Leveling: Arise / sololeveling.netmarble.com

Fabuła i świat gry Solo Leveling: Arise

Solo Leveling: Arise przenosi graczy do świata, w którym tajemnicze "bramy" łączą naszą rzeczywistość z innymi wymiarami, a z nich wyłaniają się potwory stanowiące zagrożenie dla ludzkości. W odpowiedzi na to zagrożenie, zwykli obywatele zaczęli się "przebudzać", zdobywając niezwykłe moce i stając się "łowcami", jedynymi istotami zdolnymi do walki z potworami z innych wymiarów.

W Solo Leveling: Arise wcielamy się w głównego bohatera manhwy, Sung Jinwoo. Początkowo Jinwoo jest uważany za "najsłabszego łowcę wszech czasów" z rangą E, ledwo radzącego sobie nawet z najniższymi poziomami lochów. Z biegiem czasu jednak, po przeżyciu śmiertelnie niebezpiecznego "Podwójnego Lochu", Jinwoo odkrywa nowe, niezwykłe zdolności i otrzymuje dostęp do tajemniczego "systemu", który pozwala mu rozwijać się i stawać się coraz potężniejszym.

W grze Solo Leveling: Arise spotkamy także szereg innych postaci, które pojawiają się w oryginalnej manhwie. Wśród nich znajdziemy m.in. Cha Hae-In, łowczynię rangi S z Korei Południowej; Choi Jong-Ina, mistrza gildii Łowców, znanego jako "Ostateczny Łowca"; Baek Yoonho, mistrza gildii Białego Tygrysa i łowcę rangi S; oraz Yoo Jinho, drugiego syna prezydenta Yoojin Construction i jednego z nielicznych ludzi, którym Sung Jinwoo ufa.

Razem z tymi postaciami, gracz ma okazję zgłębiać fascynujący świat Solo Leveling, walcząc z potworami, zdobywając nowe umiejętności i odkrywając tajemnice ukryte w "systemie", który pozwala Jinwoo na rozwój, jako jedynemu łowcy na świecie.

Rozgrywka

W Solo Leveling: Arise gracze mają okazję zgłębić bogaty system rozwoju postaci, który pozwala na zdobywanie nowych umiejętności i rozwijanie swojego bohatera, Sung Jinwoo. W miarę jak postać zdobywa doświadczenie i awansuje na kolejne poziomy, odblokowuje nowe zdolności, które pozwalają na jeszcze bardziej dynamiczną i efektywną walkę z potworami.

W trakcie rozgrywki, gracze będą mogli także współpracować z innymi łowcami, którzy pojawiają się w oryginalnej manhwie. Każdy z nich posiada unikatowe umiejętności, które mogą zostać wykorzystane podczas walki, tworząc synergiczne kombinacje. Współpraca z innymi łowcami jest kluczowa dla skutecznego pokonywania wyzwań stawianych przez grę. Według pierwszych informacji, postacie innych łowców będą czymś na kształt bohaterów wspomagających, których możemy zabrać do lochu i wykorzystać ich zdolności w dowolnym momencie przy pomocy wybranego skrótu klawiszowego.

Screen z gry Solo Leveling Arise, wybór postaci towarzyszących w rajdzie
Fot. Screen z gry Solo Leveling: Arise - wybór postaci towarzyszących w rajdzie / YouTube

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów rozgrywki jest możliwość ponownego wykorzystania pokonanych wrogów i włączenia ich do swojej "Armii Cieni". Sung Jinwoo może wskrzeszać pokonane potwory jako swoich Żołnierzy Cienia, którzy walczą u jego boku. Im więcej wrogów zostanie pokonanych, tym potężniejsza staje się Armia Cieni, dając graczowi dodatkowe wsparcie w walce.

W Solo Leveling: Arise gracze będą mieli okazję zmierzyć się z różnorodnymi wyzwaniami, w tym "Bramami" oraz walkami z bossami. Potwory z oryginalnej manhwy czekają na graczy wewnątrz każdej z bram, wymagając opracowania skutecznych strategii oraz wykorzystania umiejętności, łowców i taktyki, aby pokonać potężnych przeciwników. Każda walka z bossem to nie tylko ekscytujące starcie, ale też sprawdzian umiejętności gracza, który wymaga sprytu, wytrwałości i doskonałej koordynacji w wykorzystaniu umiejętności towarzyszących łowców.

Do jakich gier będzie podobna gra Solo Leveling: Arise?

Biorąc pod uwagę, że wydawcą Solo Leveling: Arise jest Netmarble, a więc producenci Ni no Kuni: Cross Worlds, możemy się spodziewać, że gra ta będzie zawierać elementy charakterystyczne dla innych popularnych gier tego rodzaju. Ten tytuł łączy elementy gier MMO z klasycznymi mechanikami jRPG. W Solo Leveling: Arise możemy się spodziewać podobnego połączenia gatunków, co może przyciągnąć zarówno miłośników gier MMO, jak i tych, którzy preferują bardziej tradycyjne RPG.

Jednym z ważniejszych punktów odniesienia jest Genshin Impact - tytuł, który zdobył ogromną popularność na rynku gier mobilnych. Podobnie jak w Genshin Impact, Solo Leveling: Arise da możliwość przemierzania świata, walk w instancjach czy kolekcjonowania postaci. Możemy się także spodziewać, że system walki będzie zbliżony do tego z Genshin Impact, z dynamicznymi i efektownymi starciami oraz możliwością tworzenia drużyn z różnorodnymi postaciami.

Na tę chwilę ciężko powiedzieć jak bardzo otwarty będzie świat Solo Leveling: Arise. Biorąc pod uwagę źródło, na którym pracują producenci, większość historii rozgrywać się będzie w Korei Południowej. Nie zabraknie małych wycieczek w inne miejsca świata, między innymi do Japonii czy Stanów Zjednoczonych. Nie można zapominać o tym, że duża część historii Solo Leveling odbywa się w lochach i światach za bramami, z uwagi na to gra Solo Leveling: Arise nie zaoferuje nam w pełni otwartego świata.

Data premiery gry Solo Leveling: Arise i dostępność na świecie

Chociaż wcześniejsze materiały wydawcy wspominały o to, że gra ukaże się jeszcze w 2023 roku, ostatecznie światowa data premiery gry Solo Leveling: Arise nastąpiła 8 maja 2024 roku.

Grafika promocyjna Solo Leveling: Arise obiecująca premierę na wiosnę 2024
Fot. Grafika obiecująca premierę gry na wiosnę 2024 roku / Twitter @Sololv_ARISE_GL

Wcześniej, bo 21 marca 2024 roku, firma Netmarble wydała grę Solo Leveling: Arise w ograniczonym zakresie, tylko w Kanadzie, co miało na celu przetestowanie serwerów przed globalną premierą tego tytułu.

Zwiastun i gameplay Solo Leveling: Arise

W celu zaostrzenia apetytu fanów na Solo Leveling: Arise, firma Netmarble opublikowała kilka materiałów promocyjnych, które dają przedsmak tego, czego można się spodziewać po tej bardzo oczekiwanej grze.

Jednym z najważniejszych materiałów promocyjnych jest oficjalny zwiastun gry, który można znaleźć na YouTube i oficjalnych kanałach gry w mediach społecznościowych. Trailer prezentuje efektowną grafikę, dynamiczną rozgrywkę i postacie, które są wiernym odzwierciedleniem ich odpowiedników z manhwy. Zwiastun pokazuje także niektóre z umiejętności bohaterów oraz ich walkę z potworami, z którymi będziemy musieli zmierzyć się w grze.

Poza oficjalnym zwiastunem, na YouTube można znaleźć materiały wideo z rozgrywki, które ukazują, jak Solo Leveling: Arise wygląda w akcji. Filmy te pokazują różne aspekty gry, takie jak system rozwoju postaci, współpracę z innymi łowcami, wykorzystanie Armii Cieni czy walki z bossami. Warto zapoznać się z tymi materiałami, aby lepiej zrozumieć, jakie atrakcje zaoferuje gra Solo Leveling: Arise.

O firmie Netmarble

Netmarble Corp. to południowokoreański producent gier na telefony komórkowe. Założona w 2000 roku przez Bang Jun-hyuka, firma szybko stała się największym producentem gier mobilnych w Korei Południowej. Obecnie Netmarble zatrudnia ponad 3000 pracowników i obsługuje ponad 120 krajów na całym świecie.

Netmarble ma na swoim koncie wiele popularnych gier mobilnych, takich jak Seven Knights, Raven (Evilbane w USA) czy Everybody's Marble. W 2015 roku firma wyprodukowała Lineage 2 Revolution, które stało się jednym z najbardziej dochodowych tytułów na rynku, przekraczając 924 miliony dolarów przychodów w ciągu 11 miesięcy od premiery. Inną popularną grą wydaną przez Netmarble jest Ni no Kuni: Cross Worlds, która ukazała się na rynku globalnym na Android, iOS i Windows w dniu 25 maja 2022 roku.

Netmarble współpracuje z wieloma partnerami, w tym z Disneyem, co zaowocowało produkcją takich gier jak Marvel: Future Fight, Disney Magical Dice i Star Wars: Force Arena.

Warto wspomnieć, że współpraca z Disneyem znacząco się pogorszyła pod koniec 2018 roku, gdy Netmarble ogłosiło, że nie będzie już wspierać Disney Magical Dice i Star Wars: Force Arena, co doprowadziło do zamknięcia obu tych gier. Mimo tego, firma wciąż kontynuuje współpracę z Disneyem przy Marvel: Future Fight.

Podsumowanie

Solo Leveling: Arise to jedna z najbardziej oczekiwanych gier mobilnych, która ma szansę stać się ogromnym hitem na rynku. Bazując na niezwykle popularnej manhwie, gra obiecuje wciągającą fabułę, dynamiczną rozgrywkę i unikalne funkcje, które z pewnością zainteresują zarówno fanów oryginalnej historii, jak i nowych graczy.

Screen z gry Solo Leveling Arise, prezentujący walkę z bosem bramy
Fot. Screen z gry Solo Leveling: Arise - walka z bosem / YouTube

Aktualnie możecie już samodzielnie przekonać się na co stać ten tytuł, bowiem premiera gry miała miejsce 8 maja 2024 roku.

Zainteresowanych tym tytułem odsyłam na oficjalną stronę gry, aby nie przegapić żadnych newsów związanych z Solo Leveling: Arise. W międzyczasie, warto zagłębić się w świat manhwy i anime Solo Leveling.

Źródła: sololeveling.netmarble.com, wikipedia.org, youtube.com

KOMENTARZE

Obserwuj Animeholik.pl w Google News
Nazwa

2x2,1,3-gatsu no Lion,1,91 Days,1,Accel World,2,Ai,1,Ajin,1,Akagami no Shirayuki-hime,1,Akame Ga Kill!,2,Akcja,9,Amagi Brilliant Park,1,AMV,3,Anime Awards,1,Anime Expo,1,Anime vs Rzeczywistość,1,Animowane Gify,5,AniRevo,1,Ankieta,1,AnoHana,3,Ansatsu Kyoushitsu,5,Ao no Exorcist,1,Aoki Hagane no Arpeggio,1,Artland,1,Assassin's Creed,3,Atri: My Dear Moments,1,Attack on Titan,17,Avatary,4,Bakemono no Ko,1,Baki,1,Bakuman,2,Barakamon,2,Big Order,1,Black Lagoon,1,Blame!,1,Blood Lad,1,Boku dake ga Inai Machi,3,Boku no Hero Academia,1,Boże Narodzenie,2,Butch Hartman,1,Buzzfeed,1,Candy Japan,1,Charapedia,17,Charlotte,1,Chiny,2,Chłopiec i czapla,1,Chuunibyou demo Koi ga Shitai,1,Ciekawostki,24,Coluboccoro,1,Cosplay,8,CupSell,1,Czarodziejka z Księżyca,1,Czas,1,Dakimakura,2,DanMachi,3,Death Note,7,Death Parade,1,Demi-chan wa Kataritai,1,Demon Slayer,3,DeviantArt,7,Discord,1,Disney,10,Donten ni Warau,1,Dosanko Gal wa Namara Menkoi,1,Dragon Ball,1,Dramat,5,Dungeon Meshi,1,Durarara!!,1,Dzień Ojca,1,Egmont,12,Etsy,1,Fairy Tail,1,Fantasy,12,Fate,2,Fate/Apocrypha,1,Film,50,Filmweb,1,Flying Witch,1,Full Metal Panic!,1,Fullmetal Alchemist,2,Gadżety,14,Gantz:O,1,GATE,2,Gekkan Shoujo Nozaki-kun,1,Geno Studio,1,Gimai Seikatsu,1,Gintama,3,Głosowanie,1,Godzilla,1,Gore,1,Gra,8,Gra wideo,4,Grafika,49,Gry,1,Gwiezdne Wojny,6,Gyakusatsu Kikan,2,Haifuri,1,Haikyuu!!,1,Handa-kun,1,Happy Sugar Life,1,Harem,2,Harmony,1,Haruchika,1,Hentai Ouji to Warawanai Neko,1,Hikikomori,1,Himouto! Umaru-chan,1,Historyczne,3,Hoozuki no Reitetsu,1,Horror,4,Humble Bundle,2,Hunter x Hunter,3,IBM,1,Idole,1,Isekai,5,Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu,1,Ito Junji: Collection,1,Japonia,31,Jedzenie,4,Język japoński,4,Jitsu wa Watashi wa,1,Jujutsu Kaisen,1,Junketsu no Maria,1,Kaijuu 8-gou,1,Kantai Collection: KanColle,2,Karaoke,1,Keijo,1,Kemono Friends,1,Kickstarter,1,Kimi no Na wa.,5,Kingdom,2,Kiseijuu,4,Kishuku Gakkou no Juliet,1,Kitsune,1,Kobayashi-san Chi no Maid Dragon,1,Koe no Katachi,1,Kokkoku,1,KokoSake,1,Komedia,7,Konkurs,2,KonoSuba,1,Konwent,1,Konwent fanów,2,Koutetsujou no Kabaneri,1,Książka,1,Kubki,3,Kuchnia japońska,2,Kultura otaku,8,Lazarus,1,League of Legends,2,Liebster Blog Award,2,Light Novel,3,Log Horizon,1,Love Live!,2,Made in Abyss,2,MAL,1,Mamoru Hosoda,1,Manaria Friends: Shingeki no Bahamut,1,Manga,30,Manglobe,1,Maoyuu Maou Yuusha,1,Mato Seihei no Slave,1,McDonald's,1,Mecha,2,Memy,2,Mirai no Mirai,1,Mitologia,2,Mob Psycho 100,3,Mochi,1,Moe,1,Monster Musume no Iru Nichijou,1,Mushishi,1,Muzyka,15,My Hero Academia,2,My Oni Girl,1,Mystery,2,Nagrody,3,Nanbaka,1,Naruto,2,Neon Genesis Evangelion,1,Netflix,10,Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?,2,Nisekoi,3,No Game No Life,2,Non Non Biyori,1,Noragami,3,Occultic;Nine,1,Od autora,17,Omoide no Marnie,2,One Piece,6,One Punch Man,5,Ore Monogatari!!,1,Otaku,1,Otaku Coin,1,Overlord,2,Paczka,2,Pan de Peace!,1,Park rozrywki,1,Perfect Bones,1,Plakat,1,Planet With,1,Pokemon,1,Prima aprilis,2,Prison School,1,Production IMS,1,Program,1,Przeczucie,1,Przeglądarka,1,Przepisy,1,Przygodowe,4,Pyrkon,2,Rakugo,1,Ranking,74,Re:Zero,1,Reddit,1,Regalia: Of Men and Monarchs,1,Regalia: The Three Sacred Stars,1,Reklama,2,Rokka no Yuusha,1,Romans,5,Roukin,1,Ryuuou no Oshigoto!,1,Samuraj i Stich,3,Sci-Fi,2,Seiyuu,2,Serial,152,Shia LaBeouf,1,Shigatsu wa Kimi no Uso,1,Shingeki no Bahamut: Genesis,2,Shounen,4,Sidonia no Kishi,3,Silver Spoon,3,Slice of life,3,Solo Leveling,3,Sonda,1,Space Dandy,1,Spirited Away: W krainie Bogów,1,Spy x Family,1,Steins;Gate,1,Strony internetowe,2,Studio anime,3,Studio Ghibli,8,Supernatural,5,Sushi,1,Sword Art Online,6,Sword Art Online: Memory Defrag,1,Sword Oratoria,1,Szkolne,2,Taifuu no Noruda,1,Taimadou Gakuen 35 Shiken Shoutai,1,Tajemnica,1,Tapety,12,Telewizja,1,Terra Formars,2,Time Travel Shoujo,1,To,1,Tokyo ESP,1,Tokyo Ghoul,5,Tokyo Ghoul:re,1,Tsuyokute New Saga,1,Turystyka,1,TV Drama,3,Twisted-Wonderland,1,Tydzień z anime,402,TyranoBuilder,1,Urodziny,2,Ushio to Tora,1,Utawarerumono: Itsuwari no Kamen,1,Visual Novel,1,W anime na procentach,6,Walentynki,1,WatchMojo,1,Wednesday,1,Working!!,1,WOWBOX,1,Yuri,1,Yuri!!! on Ice,1,Yuujinchou,1,Zankyou no Terror,1,Zom 100,1,Zombie,1,Zwiastun,22,
ltr
item
Animeholik – anime, manga i kultura Japonii: Gra Solo Leveling: Arise - Czekając na premierę koreańskiego fenomenu
Gra Solo Leveling: Arise - Czekając na premierę koreańskiego fenomenu
Odkryj świat gry Solo Leveling: Arise w naszym szczegółowym artykule. Poznaj fabułę, bohaterów, rozgrywkę i więcej informacji na temat tej gry akcji.
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiH5tH4sNLw850dNcrAbVnCmAzllEB3nXr8gT8BZ16A1v0g0UXBwCgXF0gI8UtSpO6aNekoWtp-GA0lCTaLCYQwqdMR4xnR9Fe0Fv-2Pz5jjZJEOog-Cq8Hqq6gLNPDWz-kXdSEuxZRwJiFhWGzt31nXGr2aAoxqX-lZ7fQyQv8h-UORRfSevJTiKu2Eg/s1600-rw/gra_solo_leveling_arise.webp
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiH5tH4sNLw850dNcrAbVnCmAzllEB3nXr8gT8BZ16A1v0g0UXBwCgXF0gI8UtSpO6aNekoWtp-GA0lCTaLCYQwqdMR4xnR9Fe0Fv-2Pz5jjZJEOog-Cq8Hqq6gLNPDWz-kXdSEuxZRwJiFhWGzt31nXGr2aAoxqX-lZ7fQyQv8h-UORRfSevJTiKu2Eg/s72-c-rw/gra_solo_leveling_arise.webp
Animeholik – anime, manga i kultura Japonii
https://www.animeholik.pl/2023/04/gra-solo-leveling-arise-czekajac-na-premiere.html
https://www.animeholik.pl/
https://www.animeholik.pl/
https://www.animeholik.pl/2023/04/gra-solo-leveling-arise-czekajac-na-premiere.html
true
6198561539176426849
UTF-8
Załadowano wszystkie posty Nie znaleziono żadnych postów WYŚWIETL WSZYSTKO Czytaj więcej Odpowiedz Anuluj odpowiedź Skasuj Przez Główna STRONY POSTY Wyświetl wszystko POLECANE DLA CIEBIE TEMATYKA ARCHIWUM SZUKAJ WSZYSTKIE POSTY Nie znaleziono żadnego wpisu pasującego do Twojego zapytania Wróć do głównej Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Ndz Pon Wto Śro Czw Pią Sob Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru przed chwilą 1 minutę temu $$1$$ minut temu 1 godzinę temu $$1$$ godzin temu Wczoraj $$1$$ dni temu $$1$$ tygodni temu więcej jak 5 tygodni temu Obserwujący Obserwuj TA TREŚĆ PREMIUM ZOSTAŁA ZABLOKOWANA Krok 1: Podziel się w mediach społecznościowych Krok 2: Kliknij w link udostępniony na Twoim profilu Skopiuj cały kod Zaznacz cały kod Cały kod został skopiowany do schowka Nie można skopiować kodów / tekstów, naciśnij [CTRL] + [C] (lub CMD + C na Macu), aby skopiować Spis treści