1. AltPlus, japoński deweloper gier wideo, planuje wydać grę na smartfony bazującą na anime "Wake Up, Girls!". Gra ma zostać wydana w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Plakat promujący Wake Up, Girls! - w planach wydanie gry na smartfony


2. Na oficjalnym koncie serii "World Trigger" na Twitterze pojawiła się informacja, że manga będzie miała więcej przerw, ze względu na obawy o zdrowie autora. Manga "World Trigger" wydawana jest od lutego 2013 roku, jednakże już zaliczyła kilka przerw – wszystkie ze względów zdrowotnych. Na podstawie mangi powstało również anime.3. Chociaż zimowa edycja Wonder Festival miała miejsce w lutym, to na kanale Netageo dopiero teraz pojawiło się wideo pokazujące wiele z najważniejszych figurek zaprezentowanych trzy miesiące temu w Tokio. Podczas Wonder Festival prezentowane są niezwykle szczegółowe figurki dotyczące między innymi anime i gier. Poniżej możecie zobaczyć wideo-relację z festiwalu.4. Potwierdzono datę premiery anime "Wakaba Girl" oraz opublikowano pierwszy plakat (key visual) promujący serię. Anime będzie miało swoją premierę w Tokyo MX 3 lipca 2015. Reżyserem anime jest Seiji Watanabe, a więc człowiek, który wcześniej pracował przy "Munto: Toki no Kabe wo Koete".

Plakat promujący anime Wakaba Girl


5. Zapowiedziano film fabularny Ore Monogatari!! Informacja na ten temat pojawiła się w czerwcowym numerze magazynu Bessatsu Margaret, który trafił do sprzedaży w Japonii 13 maja. Obsada powinna zostać podana w lipcowym numerze Bessatsu Margaret.

Okładka majowego wydania Bessatsu Margaret z informacją o filmie live action Ore Monogatari!!


6. Hiromu Arakawa, autorka Gin no Saji / Silver Spoon musi ponownie zrobić przerwę w wydawaniu mangi, aby zadbać o członka rodziny w chorobie. Ostatnio Arakawa wróciła po ośmiu miesiącach przerwy, by wydać rozdział 112 i 113 mangi Gin no Saji. To pozwoli wydać 13. tom mangi, który trafi do sprzedaży 13 czerwca. Wznowienie serializacji zostanie ogłoszone w magazynie Weekly Shonen Sunday, kiedy autorka znów będzie gotowa poświęcić się pracy.

Bohaterowie anime Silver Spoon


7. Monster Strike, popularna gra na urządzenia mobilne, dostanie adaptację anime, jeszcze w tym roku. Gra debiutowała w Japonii we wrześniu 2012 roku i do dnia dzisiejszego przyciągnęła ponad 20 milionów zarejestrowanych użytkowników. Na razie brak większej ilości szczegółów na temat anime.

Gra na smartfony Monster Strike doczeka się anime


8. Ogłoszono zwycięzców 39. rozdania Nagród Kōdansha Manga. Nagrodę ogólną zgarnęła manga Sidonia no Kishi. Więcej na temat nagrodzonych mang pisałem w tym miejscu.

Okładka mangi Sidonia no Kishi


9. Dziewiętnasty film z serii "Detective Conan" przyciągnął już do japońskich kin ponad 3 miliony widzów. Film wszedł do 349 japońskich kin 18 kwietnia. Wiele wskazuje na to, że "Detective Conan Movie 19: The Hellfire Sunflowers" może stać się najbardziej kasowym filmem z tej serii.10. Podano informację, że anime "Jitsu wa Watashi wa" będzie miało swoją premierę 6 lipca 2015. Więcej na temat obsady anime oraz opis Jitsu wa Watashi wa znajdziecie w moim poprzednim wpisie.

Plakat promujący anime Jitsu wa Watashi wa


11. Na Charapedii zorganizowano kolejną ankietę. Tym razem fani mangi i anime wskazali pary, które powinny się rozpaść. W Top 3 znaleźli się: Shinichi Kudo i Ran Mouri z Detective Conan, Kirito i Asuna z Sword Art Online, oraz Yocchi i Micchī z Crayon Shin-chan. Jak dużo w tym zazdrości?12. W najnowszym numerze magazynu Weekly Shōnen Magazine pojawiła się informacja, że drugi film kinowy Fairy Tail jest w trakcie opracowywania. Pierwszy film "Fairy Tail: Houou no Miko" miał swoją premierę 18 sierpnia 2012.

Weekly Shōnen Magazine ogłasza drugi film kinowy Fairy Tail


13. Opublikowano pierwsze PV do anime Rakudai Kishi no Cavalry, które wprowadza czterech głównych bohaterów i ich aktorów głosowych: Ikki Kurogane (Ryota Ousaka), Stella Vermillion (Shizuka Ishigami), Shizuku Kurogane (Nao Touyama), oraz Nagi Arisuin (Shintaro Asanuma).14. Bikini Warriors to kolejne anime, które będzie miało swoją premierę w sezonie Lato 2015. Jak widać, głównymi bohaterkami będą skąpo ubrane wojowniczki.

Bohaterki anime Bikini Warriors


15. Już w lipcu tego roku będzie miało premierę anime "Dragon Ball Super", a tymczasem ogłoszono, że Akira Toriyama (Dragon Ball) i Toyotarou (Dragon Ball Heroes: Victory Mission) rozpoczęli pracę nad mangą Dragon Ball Super, która będzie publikowana w magazynie V-Jump.Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.