Przychodzę z pracy do domu, chwilka relaksu, zasiadam do czytania najświeższych informacji ze świata mangi i anime, i co widzę? Bardzo smutną informację – przynajmniej dla mnie – dotyczącą przedwczesnego końca mangi Silver Spoon. Informacja na ten temat pojawiła się w 13. tomie mangi, w którym ujawniono, że tom 14. będzie kulminacyjnym.

Mniej wtajemniczonym pragnę przypomnieć, że manga Silver Spoon od sierpnia 2014, do kwietnia 2015 miała wymuszoną przerwę. Autorka, pani Hiromu Arakawa (zasłynęła mangą Fullmetal Alchemist), musiała wziąć trochę wolnego ze względu na problemy zdrowotne jednego z członków rodziny. Kiedy w kwietniu manga znów się ukazała, wielu fanów miało nadzieję na regularne publikacje. Niestety. Okazało się, że choroba odpuściła tylko na chwile i już w maju Arakawa ponownie musiała zrobić sobie przerwę.

Wtedy podano do informacji, że wznowienie serializacji zostanie ogłoszone w magazynie Weekly Shonen Sunday, kiedy autorka znów będzie gotowa poświęcić się pracy. Teraz co prawda wiemy, że wznowieniem prac nastąpi, w bliżej nieokreślonej przyszłości, jednakże tom czternasty ma zakończyć całą historię. Najwidoczniej autorka oraz edytorzy doszli do wniosku, że to będzie najlepsze rozwiązanie.

Bohaterowie Silver Spoon

Dla mnie to informacja smutna, bo anime na podstawie mangi jest jednym z moich ulubionych, ale pani Hiromu Arakawa ma moje uznanie – człowiek o złotym sercu, który wie, że w takich sytuacjach rodzina jest ważniejsza niż poczytna manga. W tym miejscu życzę zdrowia całej pani rodzinie.

A wracając na chwilę do anime, zawsze można mieć nadzieję, że producenci zdecydują się pociągnąć historię Silver Spoon dalej, niezależnie od mangi. Niektórzy z was mogą pamiętać, że właśnie tak zrobiono z pierwszą adaptacją anime mangi Fullmetal Alchemist.
Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.